Zpěvačka Lenka Dusilová v Pelhřimově vystoupí se samostatným sólovým vystoupením, kde často experimentuje s mixážním pultem, stylovou otevřeností i nezaměnitelnými vokálními technikami. Dusilová na svých koncertech vystupuje s novátorským popem, který si za léta jejího působení na scéně našlo početné publikum.

„Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným vokálem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k osobnějšímu, vrstevnatějšímu stylu,“ informovali pořadatelé z Kulturního zařízení města Pelhřimov na internetových stránkách.

Zpěvačka se tedy rock a pop vyměnila za impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Díky této interpretaci se podílela na několika albech a koncertech předních českých muzikantů. „Lenka Dusilová je též součástí multižánrového projektu divadelního uskupení Spitfire Company, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step Before the Fall, jež získalo i jednu z nejprestižnějších tanečních cen Herald Angel Award,“ dodali pořadatelé. Zpěvačka vystupuje také s pražskou kapelou Baromantika.

Vstupenky na úterní koncert jsou v předprodeji za dvě stě korun a na místě budou o třicet korun dražší. Koncert začne v sedm hodin večer v sále Divadla Lubomíra Lipského v Pelhřimově.