Již podvanácté se totiž koná Týden knihoven.

„Letošní motto, Knihovny – rodinné stříbro, má připomenout, že bez knih to ani v digitálním věku nebude možné. Proto se o ně musíme náležitě starat,“ přiblížila vedoucí knihovny Iva Rajdlová. V úterý do knihovny zavítá televizní reportér pořadu Na vlastní oči a spisovatel Stanislav Motl.

„Bude hostem besedy Tajemství jihlavského podzemí a další nevysvětlitelné příběhy. Besedu doplní promítání reportáže,“ prozradila Rajdlová.

Středa pak bude patřit promítání filmů pro nevidomé a slabozraké a dětským soutěžím. Právě děti mohou prokázat své znalosti i v pátek při vědomostních testech.

„Po celý týden navíc zdarma zaregistrujeme nové čtenáře a bez poplatku bude i přístup na internet. Stejně jako každý rok, i letos budeme odpouštět pokuty zapomnětlivým čtenářům na všech odděleních knihovny,“ dodala Iva Rajdlová.

Řadu zajímavostí chystají také v humpolecké knihovně. Třeba ve středu od deváté hodiny začne Jarmila Neomytková předčítat Pohádku pro Františku z knihy Magor dětem od humpoleckého rodáka Ivana Martina Jirouse.

Stane se tak v rámci národní akce Celé Česko čte dětem.