Prvního března byla jako každý měsíc spuštěna nová soutěž. Zúčastnit se jí mohou děti až do 29. března. „Pohádková soutěž v knihovně vychází z knihy veršovaných pohádek autora Michala Černíka, která dostala jméno Za pohádkou pohádka pro kluky a děvčátka. Podle několika veršů mají soutěžící poznat, o jakou pohádku se jedná. Není to těžké, zvládnou to i menší děti," ujistila knihovnice Zdeňka Trnková.

Ta se už také těší na vyhlášení ankety Nejkrásnější pohádka určené čtenářům dětského oddělení, kteří si zvolí nejoblíbenější knižní pohádku. I anketa končí 29. března.

Poslední čtyři dny trvání ankety se navíc uskuteční společné čtení nazvané Hledání pohádek. „Budu se snažit děti, které sem přijdou, motivovat, aby si něco přečetly. Pro pohádku, která se jim zalíbí, budou moci rovnou i hlasovat," řekla knihovnice.

Kromě čtenářských soutěží se na dětském oddělení knihovny konají i jiné. 4. března začala výtvarná soutěž k 90. výročí narození významné české malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Děti mohou něco vytvořit do 15. března. „Heleně Zmatlíkové věnujeme i naši letošní Noc s Andersenem, která se v českých knihovnách koná pátého dubna," předeslala Zdeňka Trnková.

Pohádková babička

Děti z mateřské školky sice ještě většinou číst neumějí, ale i na ně s březnovými akcemi mysleli. Ve čtvrtek jim bude předčítat pohádková babička, kterou se pro ně pravidelně na jeden den v měsíci stává Jarmila Neomytková. „Schází se kolem pětadvaceti posluchačů. Pohádky mívají velký úspěch," usmála se knihovnice.