A tak bude letos už pojednadvacáté tamní Horní náměstí patřit milovníkům zlatavého moku, hudby a dobré zábavy. Oproti loňským ročníkům doznal festival jisté změny, která ale rozhodně není k horšímu. Bude totiž zahájen již ve čtvrtek 18. června.

„Došli jsme k závěru, že bychom postavené pódium mohli ještě více využít, ale ne ve velkém, nýbrž hlavně pro Humpolecké. Proto jsme na čtvrtek od 16 do 22 hodin připravili program, v němž budou figurovat domácí hudební interpreti. Na Horním náměstí tedy zahraje například kapela Vysočinka či Dechový orchestr mladých při Základní umělecké škole Gustava Mahlera Humpolec, humpolecký Big Band nebo skupina Zelenina. Vstup na festival bude ve čtvrtek zdarma," upřesnil mluvčí Rodinného pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

Program na víkend

V pátek zahájí program v 16 hodin kapela Wohnout, kterou po dvouhodinovém vystoupení vystřídají přední české skupiny jako Horkýže slíže, MIG 21, Chinaski a večer dovede do finále kapela Mandrage.

Také v sobotu čeká na návštěvníky Bernard festu další hudební nálož. Už v 10 hodin dopoledne otevře třetí festivalový den písničkář Jaroslav Uhlíř. Po něm přijde na řadu Kašpárek v rohlíku, legendární kapela Olympic, zpěvák Peter Nagy a v 18 hodin ovládne koncertní pódium Hudba Praha. Ve 20 hodin budou pro své příznivce koncertovat Tata Bojs, které pak vystřídá Fanánek se Třemi sestrami.

Na humpoleckém náměstí nebude chybět ani tradiční ohňostroj, a na ty, kteří se budou chtít bavit i po třiadvácáté hodině, čeká ještě vystoupení rockerů z Harleje, kteří celý multižánrový festival završí.