Do tamního kulturního domu přijede totiž koncertovat tenorista světového formátu Štefan Margita. Posluchačům se tak nabízí unikátní příležitost slyšet tohoto operního pěvce takzvaně „naživo", aniž by za ním museli cestovat do Prahy či do zahraničí.

Začátek předprodeje byl avizován na pondělí 12. ledna a po vstupenkách se během hodiny doslova zaprášilo. „Lidé stáli na lístky od páté hodiny ráno. Po šesté se doprodaly poslední vstupenky," komentoval zájem o představení na svém facebookovém profilu organizátor koncertu, místní farář Karol Gottschalk Lovaš.

Není divu, Štefan Margita má totiž už na rok 2015 plný diář a až do roku 2017 ho budou vídat diváci hlavně za hranicemi České republiky. A nebudou to jen tak obyčejná vystoupení, ale koncerty v nejznámějších operních domech v Berlíně, Amsterdamu, Houstonu, a především v Metropolitní opeře v New Yorku. Ve své současné vlasti se tedy příliš neohřeje.

Trochu odlehčení vnese pak do vystoupení oblíbená zpěvačka Hana Zagorová, která do Božejova zavítá společně se svým manželem. Ani ji není třeba divákům zvlášť představovat. Vždyť svými písněmi přináší radost svým příznivcům již řadu let, a ne nadarmo je tedy druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka. V letech 1977 až 1985 jich nasbírala rovných devět a jako jediná ze své generace se v této anketě drží stále v první desítce nejúspěšnějších interpretů.

Během své kariéry nazpívala více než osm stovek písní a znají ji posluchači nejen v Evropě, ale i v Asii nebo ve Střední a Severní Americe. Prosadila se však nejen jako zpěvačka. Je i úspěšnou textařkou, moderátorkou a mnozí si ji pamatují i z jejích hereckých počinů.