Zájemci si mohli koupit dvoudenní lístek za 450 korun a hodně jich této možnosti využilo. Z 5 555 vstupenek jich na pultu zbylo zhruba tisíc. Ještě v květnu festivaloví nadšenci mohou ušetřit, dvoudenní lístek vyjde na 550 korun. Upozornění o případném vyprodání lístků se včas objeví na webu festivalu i na facebooku.

Nejvýraznější letošní novinkou je kromě omezeného počtu lístků čtvrteční program, při kterém se na festivalovém jevišti představí pět kapel z Humpolce a okolí. Vstup je v tento den zdarma. „O vystoupení projevilo zájem asi 16 místních kapel, ale bohužel se nemohlo dostat na všechny. Pokud ale čtvrteční program zaujme, rádi bychom v něm pokračovali i příští ročníky," prozradil mluvčí Rodinného pivovaru Bernard Humpolec Zdeněk Mikulášek.

Bernard Fest tak jak ho všichni znají, začne v pátek v 16 hodin vystoupením kapely Wohnout a bude pokračovat až do soboty, kdy jej zakončí koncert formace Harlej. „Pozvali jsme interprety, kteří už na Festu hráli a kteří patří ke špičce české hudební scény. Protože je o ně zájem, bývá pro nás někdy obtížné je na jeden z nejvytíženějších termínů nalákat do Humpolce. V pátek zahrají například Horkýže Slíže, které se nám po několika letech podařilo získat. K dalším nováčkům na našem festivalu patří Tata Bojs a Hudba Praha," zmínil Mikulášek.

Dodal, že se organizátoři festivalu snaží, aby spektrum vystupujících bylo co nejširší a aby si každý návštěvník našel to své. „V sobotu už ve 14 hodin zahraje kapela Olympic. Věříme, že právě ta dokáže na náměstí přilákat velký počet návštěvníků, lidé ji mají rádi a znají její písničky," přemítal Mikulášek.

Bernard Fest je kromě hudby také o pivu Bernard. Humpolecký zlatý mok poteče ze 74 kohoutů v 19 stáncích. „Minimálně ve dvou stáncích budeme čepovat i naši loňskou novinku, Bernard Bohemian Ale," nalákal Mikulášek.