Lístky na akci mohou lidé pořídit na webu festivalu, případně ve značkové prodejně Rodinného pivovaru Bernard v Jihlavské ulici v Humpolci. „Dvoudenní vstupenky budou do konce února za 1300 korun. Každý další měsíc se pak cena vstupenky zvyšuje. Konečná cena dvoudenní vstupenky před festivalem bude 1750 korun,“ řekl mluvčí pivovaru Radek Tulis a dodal: „Na místě budou k dostání jednodenní vstupenky a také zvýhodněné vstupenky pro děti a seniory.“

Tradiční návštěvníci už se na červen těší. „Bernard Fest je můj oblíbený festival. Oproti Vysočina Festu je atmosféra rodinnější, člověk si tam na náměstí připadá uprostřed dění a hudbu si více užívá,“ řekl Jaroslav z Brna, který si nepřál uvést příjmení. Redakce ho však zná.

Pracovníci krajského úřadu se aktivně zapojili do záchrany karase obecného.
Karas obecný je na pokraji vyhynutí. Vysočina má plán na jeho záchranu

Sedmadvacátý ročník letos láká na známé kapely. Program vygraduje koncertem nejslavnější české rockové kapely současnosti. „Domluvit vystoupení skupiny Kabát se podařilo ve velmi krátké době,“ sdělil hlavní pořadatel festivalu Zdeněk Mikulášek. Podle něj je to tím, že humpolecký festival je známý skvělou atmosférou. Svůj vliv má i místo konání, které je na Horním náměstí v Humpolci.

Na festivalu vystoupí také Mig 21, No Name, Wohnout či Janek Ledecký. „Nebudou chybět Rybičky 48, jejichž koncert loni zmařila průtrž mračen. Hned na místě jsme se domluvili, že letos kapela přijede znovu,“ řekl Mikulášek.

Festival nabídne i hudební počiny mimo hlavní proud. To je projekt Hej Romale zpěvačky Idy Kelarové, která vystoupí s pěveckým sborem Čhavorenge v doprovodu hudebníků České filharmonie. Nebude chybět tradiční sobotní dopolední program pro děti s Jaroslavem Uhlířem a Kašpárkem v rohlíku. „Na Vysočinu po roce vrátí i němečtí The Heimatdamisch, kteří si loni získali publikum originálními úpravami světových hitů,“ uzavřel Mikulášek.