Půjde o comeback kapely v sestavě Michal Ambrož (kytara, zpěv), David Koller (bicí, zpěv), Petr Váša (zpěv, pohyby), Vladimír Zatloukal (kytara, zpěv), Marek Minárik (basa), Radovan Jelínek (klávesy, kytara, zpěv), Petra Studená a Magdaléna Ambrožová (obě zpěv). „Vstupné je v předprodeji za 180 korun, na místě za dvě stě,“ informuje za pořadatele Zuzana Janů.

Už příští rok oslaví skupina tři desítky let od doby, kdy se dala dohromady kolem kytaristy a autora Michala Ambrože a tehdejšího frontmana, akademického malíře Vladimíra „Dády“ Albrechta. Mezi členy tenkrát nechyběl ani David Koller. Patřila k největším objevům české klubové scény 80. let minulého století, ale nebylo se tedy co divit, že směsice pub-rocku, punku a provokativního oblečení, stylu a syrovým písničkářstvím se na ně brzy zaměřila státní policie tehdejšího režimu.

Už v roce 1983 se stala ideologicky neúnosnou. Ambrož tedy skupinu přejmenoval na Hudbu Praha, což byl dosti často používaný trik. „I proto je mám tak rád. Nebáli se komunistů, našli kličku a hráli dál. Jejich hity mi připomínají mládí a mají pro mě pořád chuť rebelství a vzdoru,“ prozradil osmačtyřicetiletý Radim z Havlíčkova Brodu.