Pořadatelé po oba dny co chvíli odbíhali k počítačům a sledovali srážkové mapy. A také společně s více než třemi tisícovkami návštěvníků vzývali nebesa, ať si schovají vláhu na příhodnější den.

Hlavní hvězdy dvoudenního festivalu však nezmokly. Počasí se v pátek večer i v sobotu odpoledne alespoň částečně umoudřilo.

Pláštěnkami a deštníky vyzbrojení fanoušci se tak mohli dohadovat, které z třinácti vystoupení na hlavním pódiu bylo nejlepší. Mládežníci se přikláněli k Rybičkám 48, Monkey Business či UDG, mezi dospělými to vyhrála stálice jménem Miroslav Žbirka, který se do Humpolce vrátil po loňském veleúspěšném vystoupení.

Podruhé za sebou zahrála na náměstí i ostravská formace Kryštof, která postavila svoji hodinovku na notoricky známých rozhlasových a televizních šlágrech. Zarostlý, neoholený frontman Richard Krajčo přednesl i vtipnou Ostravskou baladu opepřenou několika patriotskými narážkami na včerejší fotbalový duel Ostravy s pražskou Spartou. Tam ale tvrdě narazil. „Baník fuj,“ hrozili pivem posílení chlapi rukojeťmi deštníků směrem k provokujícímu zpěvákovi.

Za chvíli už ale všichni opět křepčili do rytmu společně s ním. „Tak si dáme ještě jednu, než začne pršet,“ prohlásil pak Krajčo. A skutečně. Jakmile doslabikoval svůj slavný rým o tom, že „slova jsou jen kapky deště, a ty voláš, ať prším ještě,“ z oblohy se začal snášet déšť.