Pelhřimovští v neděli dostanou jedinečnou možnost odpoutat se od předvánočního shonu a nákupního šílenství. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově se totiž bude slavit poslední adventní neděle.

Celý den se ponesou městem líbezné tóny vánočních koled a nikdo určitě neodolá ani vůni pečeného cukroví a teplého punče.

Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý dopolední i odpolední kulturní program odpovídající předvánočnímu období, kterého se zúčastní i Naďa Urbánková.

K vidění budou mimo jiné, staré zvyky a řemesla, obří vánočka a exponáty z Muzea rekordů a kuriozit, mezi něž neodmyslitelně patří neskutečně velká konvička na čaj.

Vystoupí také děti z pelhřimovského domu dětí a mládeže, základní umělecké školy, Základní školy Na Pražské, divadelního spolku Hralous a souboru Trnávka.

Samozřejmě nebude chybět ani živý betlém včetně opravdového velblouda. Připraveny jsou i pohádky a soutěže pro děti, společné zpívání koled pod vánočním stromem a mnoho výstav na vánoční téma. Celá akce bude slavnostně ukončena v 17 hodin malou ohňostrojovou fontánou z věže.

Eva Růžičková