Do Pelhřimova v polovině listopadu zamíří Divadlo Járy Cimrmana se svou nejnovější hrou České nebe. Lístky na představení se začnou prodávat v pondělí. Milovníci cimrmanovského humoru by podle Vlasty Vlčkové z pelhřimovských kulturních zařízení neměli s koupí otálet.

„Lidé už nám volají a ptají se po vstupenkách. Je možné, že bude vyprodáno během jednoho dne,“ sdělila Vlčková. Prosinec v Pelhřimově přinese několik koncertů. „Přijedou bratři Nedvědi nebo Jaksi Taksi,“ vyjmenovala Vlasta Vlčková.

V Humpolci vsadili na talkshow. „Přemýšleli jsme, koho v listopadu pozveme. Volba nakonec padla na talkshow Karla Šípa. Ten si jako hosta přiveze Josefa Aloise Náhlovského,“ vyprávěla vedoucí humpoleckých kulturních zařízení Marcela Kubíčková.

Vzácný gratulant

Prosincové kultuře v druhém největším městě okresu vládne populární duo Eva a Vašek. „Po lístcích na Evu a Vaška je v Humpolci sháňka už teď. A to ještě zdaleka nezačal předprodej,“ pokračovala vedoucí Marcela Kubíčková.

Ochotnický divadelní spolek v Pacově v listopadu slaví 150. výročí založení. Gratulovat mu přijede předseda České herecké asociace Václav Postránecký.

„Nejprve v Muzeu Antonína Sovy zahájí výstavu k ochotnickému jubileu,“ popsala Postráneckého program v Pacově vedoucí kulturních zařízení Dana Balounová.

„Večer se spolu s Libuší Švormovou představí v hlavní roli divadelní hry Moje teta, tvoje teta v sále pacovského kina,“ dodala Balounová.
Příznivci divadla si přijdou na své také v Žirovnici. Tam pro ně na listopad chystají představení nazvané Příběh Coco Chanel. Ve hře o životě známé módní návrhářky publikum uvidí řadu oblíbených herců.

„Divákům se představí třeba Michaela Dolinová, Jan Čenský nebo Lumír Olšovský,“ nastínila vedoucí kulturních zařízení v Žirovnici Ivana Musilová.

Božejáci a Štědrý

Kulturou ale nežijí pouze města. Zajímavé akce připravují i v menších obcích. Například v Častrově v listopadu vystoupí Božejáci se zpěvákem Karlem Štědrým. „Loňský koncert Božejáků s Josefem Zímou se lidem líbil. Doufáme, že je osloví i jejich letošní host Karel Štědrý,“ uzavřela starostka Častrova Jana Houšková.