„Letošní Týden knihoven nese motto Knihovna mého srdce, podle televizní ankety o nejblíbenější knihu,“ vysvětlila Iva Rajdlová, ředitelka pelhřimovské městské knihovny. V Pelhřimově se podtitulu drží. Pro děti přichystali řadu aktivit s touto tématikou. Mohou si vyrobit záložku do své oblíbené knihy nebo namalovat obal nejmilejší publikace.

Volf v Doupěti

Pro dospělé se zase otevře archiv hudebního oddělení. „Zájemci dostanou příležitost prohlédnout si a také vypůjčit gramofonové desky, které se už jen tak nevidí,“ doplnila Rajdlová.

Knihovny vsadily i na besedy se známými osobnostmi. Do Pelhřimova zítra přijede spisovatel a novinář Radek John. V Humpolci se ve čtvrtek představí autor Sluníčkového kalendáře.

„Pozvali jsme si prozaika, básníka, kreslíře a tvůrce Sluníčkového kalendáře Honzu Volfa,“ přikývla vedoucí humpolecké knihovny Ludmila Trnková.
Volf pobeseduje se čtenáři v klubu pro mládež Doupě, který sídlí ve sklepení knihovny.

S dobře známými tvářemi se opět setkají návštěvníci knihovny v Kamenici nad Lipou. Dospělí si dnes poslechnou vyprávění spisovatelky a kamenické čestné občanky Heleny Longinové.

Mezi děti v pátek už poněkolikáté přijede autorka Alena Ježková.

Školení pro seniory

V Kamenici pamatují také na starší generaci. „V rámci Týdne knihoven uspořádáme školení na téma internet pro seniory,“ uzavřela vedoucí kamenické knihovny Hana Senderáková.