Na plátně v areálu žirovnického zámku zazáří Kryštof Hádek spolu s Lukášem Langmajerem, Terezou Voříškovou nebo Lubomírem Lipským. Sezónu tam odstartuje snímek Bobule, který byl jedním z hlavních lákadel letních kin už v loňském roce.

„Loni jsme ho neuváděli, takže se na něj všichni milovníci komedií mohou těšit tento pátek. Naše letní kino funguje vlastně jako DVD produkce. Nemáme tedy úplné novinky. Přesto si myslím, že z programu si každý vybere,“ pousmála se Ivana Musilová, kulturní referentka žirovnického městského úřadu.
Několik filmů denně

Příznivci promítání pod širým nebem nepřijdou zkrátka ani jinde. Program je opravdu nabitý. Na Orlíku u Humpolce například znovu vsadili na osvědčenou klasiku. Tamní tradiční filmový festival s názvem Film a dějiny startuje v srpnu.

„Letošní ročník je už dvanáctý v pořadí. Jedná se o přehlídku starších i současných filmů z české i zahraniční produkce. Promítat se bude na několika místech areálu hradu,“ doplnil jeden z organizátorů.

Všichni se tak mohou těšit na několik projekcí denně. Podtitulem letošního ročníku je Kouzlo pokroku. Filmy tak mapují vývoj vědy a techniky v dějinách. Součástí projektu budou i výstavy nebo přednášky.

Favoritem letošního letního promítání je ale zcela jiný film. Jde o snímek, který dokáže navodit zábavnou atmosféru od začátku až do konce. Líbáš jako bůh se bude promítat v Želivě i v Červené Řečici.

Pod taktovkou režisérky Marie Poledňákové ožil romantický příběh plný vášně, rozchodů a návratů, který mohl prožít úplně kdokoli.