Tentokrát přítomným představí Provence – jeden z nejkrásnějších francouzských regionů.Na páteční přednášku, která bude spojena i s autogramiádou Šmídových knih, se mohou lidé těšit hned dvakrát. Uskuteční se od osmnácti a od dvaceti hodin v sále kina Vesmír.

Jak sdělil vedoucí pelhřimovského kina Zdeněk Zieman, vstupenky jsou ještě k dostání. „Kdo by si chtěl lístky na pořad Provence očima Jana Šmída koupit na poslední chvíli, má ještě možnost,“ řekl Zieman.

Návštěvníci Šmídovy přednášky se mají na co těšit, kromě poutavého povídání Šmíd ve zvláštní prezentaci představí svých top 20 – nejkrásnějších míst Provence a také poodhalí zákulisí natáčení pořadu Postřehy odjinud, který nese podtitul Neznámá Francie. Diváci ho mohou vidět každý čtvrtek na prvním programu České televize.

Jan Šmíd působil jako zpravodaj Českého rozhlasu v USA a ve Francii. Pracoval také jako šéfredaktor Nedělních novin. Na svém kontě má také již celou řadu vydaných knih, a to nejen o Francii, ale také o USA, Portugalsku nebo třeba o české hokejové legendě Jaromíru Jágrovi.