„Kandidovat na post starosty znovu nebudu. Současně totiž vykonávám i práci senátora, které se chci věnovat naplno. Ovšem i nadále bych rád byl zastupitelem a pro město pracoval. Byť ne na plný úvazek,“ vysvětlil první muž havlíčkobrodské radnice.

Podle Tecla jeho úspěch tkvěl v celkové práci zastupitelstva. „Bylo to hektických dvanáct roků, které utekly hrozně rychle. Vůbec mi to jako taková doba nepřijde. Měli jsme tvůrčí zastupitele, vždy se dokázali dohodnout. Nikdy mezi námi nebyly větší konflikty. Nejspíše proto ve mně lidé vkládali důvěru,“ doplnil starosta.

Na jeho úspěch se pokusí navázat i další vysočinští starostové. Mezi nimi čtyři nováčci, kteří svůj post obhajují vůbec poprvé. „Do politiky jsem šel, abych ovlivňoval dění kolem sebe a vytvořil lepší prostředí pro své děti a budoucí generace. Práce starosty mě naplňuje. Nicméně během čtyř let se nedá vždy dokončit vše, co nastartujete, proto kandiduji znovu. Rád bych pokračoval v kurzu, který jsme nastavili,“ sdělil například třebíčský starosta za STAN Pavel Pacal.

Kromě Pacala pak svůj post vůbec poprvé obhajují i Martin Mrkos (STAN) ze Žďáru nad Sázavou, pelhřimovský starosta Ladislav Med (ODS) a primátorka Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava, nyní kandiduje v koalici s Piráty).