ANO ve volbách získalo čtyřiadvacet procent hlasů a šest mandátů. „Jsme nadmíru spokojení. Lidé ukázali, že po dvaatřiceti letech chtějí změnu, kterou spolu s otevřeností a transparentností budeme na radnici prosazovat,“ uvedla první žena kandidátky Alena Štěrbová.

Prohlédněte si výsledky voleb v Humpolci ZDE

V Humpolci se rovněž bezprostředně po volbách již rýsuje koalice. Štěrbová za potenciální partnery označila HumpolecGO, Piráty a STAN. „Jednat ale samozřejmě budeme se všemi, kteří jsou spolu s námi ochotní změnu prosazovat,“ doplnila Štěrbová.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkNaopak ve štábu dosavadního městského lídra ODS zavládlo velké zklamání. Občanští demokraté totiž získali osmnáct procent hlasů a čtyři mandáty.

„Je to pro nás samozřejmě velké zklamání. Nyní se musíme posadit a připravit se na povolební vyjednávání. Případné koalice komentovat nechci, je opravdu pět minut po oznámení výsledků,“ uvedl první muž kandidátky občanských demokratů a dosavadní starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Již zmíněné Sdružení nezávislých kandidátů HumpolecGo získalo čtrnáct procent všech hlasů a tři mandáty. O tři procenta méně a stejný počet mandátů mají Lidovci, následuje ČSSD s dvěma mandáty, Starostové pro občany, Piráti a STAN, kteří mají po jednom mandátu.

Volební účast v Humpolci činila šestačtyřicet procent.