KOMUNÁLNÍ A SENÁTNÍ VOLBY 23. - 24. září 2022

Co v Pelhřimově rozhodne letošní volby? Oprava bazénu, říkají místní lidé

Oprava bazénu v nedohlednu. Rušení autobusových spojů. Málo kulturních aktivit. To vše trápí obyvatele Pelhřimova. Bude právě doprava hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve městě? Případně co dalšího rozhodne volby? Podívejte se, jak na otázku odpovídají obyvatelé Pelhřimova anketě Deníku.

Předchozí
1 z 12
Další

Miroslav MarekMiroslav MarekZdroj: Deník/Jiří KašpárekMiroslav Marek

ředitel agentury Dobrý den, Pelhřimov

Pelhřimov byl vždy o osobnostech. Jelikož jsme malé okresní město, rozhodnou ony. Teď do toho však nejspíš promluví i celostátní témata, která se týkají nás všech. S tím komunální politici příliš neudělají, tak doufám, že nová rada bude soudržná a opozice bude přínosná.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

Luděk CharouzekLuděk CharouzekZdroj: Deník/Jiří KašpárekLuděk Charouzek

ředitel Základní školy Na Pražské, Pelhřimov

Jako nejsilnější téma vnímám opravu bazénu. Doufám, že se jí po volbách dočkáme. Rekonstrukci bych osobně uvítal. Stejně tak i cyklostezka by mohla sehrát roli. Jinak mi tady přijde situace dobrá a stabilizovaná.

Luboš RafajLuboš RafajZdroj: Deník/Jiří KašpárekLuboš Rafaj

obchodní ředitel, Pelhřimov

Snad se začne více táhnout za jeden provoz. Koalice i opozice musí začít fungovat. Házení klacků pod nohy není dobrý přístup. Pak nic neroste. Kultura ani peníze samotné.

Miroslav BabyjšekMiroslav BabyjšekZdroj: Deník/Jiří KašpárekMiroslav Babyjšek

dělník, Pelhřimov

Město nám slíbilo nový skatepark. A ten není. Přitom povrch na starém hřišti připomíná struhadlo, když člověk spadne. Slíbilo opravu bazénu. To taky nebude. Prý musí šetřit. Chtělo by to vidět výsledky práce.

Helena BedrníčkováHelena BedrníčkováZdroj: Deník/Jiří KašpárekHelena Bedrníčková

důchodkyně, Pelhřimov

Člověk se tu vůbec nemůže domluvit s radnicí. Úřad nefunguje, jak má a všechno trvá. Administrativa je špatná. A navíc chybí voda. Nového bazénu se nedočkáme. Kde se budeme koupat?

Michal VrbáněkMichal VrbáněkZdroj: Deník/Jiří KašpárekMichal Vrbáněk

dělník, Pelhřimov

Chybí tu volnočasové aktivity. Doteď se málo stavělo. Neopravují se silnice a cyklostezky skoro nejsou. Člověk si nikam nezajede.

Věra RoubínkováVěra RoubínkováZdroj: Deník/Jiří KašpárekVěra Roubínková

důchodkyně, Pelhřimov

Jen se ruší autobusové spoje. Dříve toho jezdilo víc. Nyní se nedostaneme do Tábora ani do Prahy. A když má člověk doktora v jiné obci, trvá, než se k němu dostane.

Adriana GoleňováAdriana GoleňováZdroj: Deník/Jiří KašpárekAdriana Goleňová

studentka, Pelhřimov

Nic tu není. Ani kultura Mladí nemají důvod tu zůstávat. A nikoho to nezajímá. Mladí odejdou. Studuji v Českých Budějovicích, to je o něčem jiném.

Kateřina RycheckáKateřina RycheckáZdroj: Deník/Jiří KašpárekKateřina Rychecká

na mateřské, Humpolec

Hodně lidí tady zajímá financování a veřejné zakázky města. Nebylo to asi úplně průhledné. To vnímám jako hlavní téma. Pak roli může hrát i bezpečnost. S dětmi nerada chodím po sedmé večer ven.

Jan KoudelkaJan KoudelkaZdroj: Deník/Jiří KašpárekJan Koudelka

důchodce, Humpolec

Město prý plánuje dělat přestavbu u starého autobusového nádraží. Uvidíme, jak s tím lidé budou souhlasit. Já bych tady nic neměnil.

Luděk BrzoňLuděk BrzoňZdroj: Deník/Jiří KašpárekLuděk Brzoň

důchodce, Humpolec

Nejen já tady nejsem příliš spokojený s hlukem. Je příliš vysoký. Městem projíždí příliš mnoho aut včetně velkých náklaďáků. Jsem zvědavý, jestli někdo nabídne, že s tím něco udělá a napraví to.

Ondřej DygrýnOndřej DygrýnZdroj: Deník/Jiří KašpárekOndřej Dygrýn

předseda TJ Jiskra Humpolec, Humpolec

Důležité bude, aby budoucí vládnoucí koalice dokázala spolupracovat s opozicí. V uplynulých letech se to moc nedařilo. Mohly by tak vzniknout i vhodné podmínky pro sport a pro práci s mládeží. Jenže takový úkol přesáhne více volebních období a musí se na něm podílet odborníci.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

Vybrali jsme pro vás

Zprávy odjinud