více >>

Z Pelhřimova do blízkého Rakouska

Milovníci cyklistiky, kteří se chtějí vydat na výlet do zahraničí, mohou vyrazit například z Pelhřimova a odtud pokračovat přes Libkovu Vodu do Častrova. Z této vesničky je to pak zhruba sedm kilometrů cesty do Žirovnice, kde stojí za návštěvu místní zámek, ke kterému patří také špýchar a pivovar. Po menší přestávce mohou výletníci vyrazit do nedalekého Popelína, kde najdou pivovar Popelín.

Zhruba v polovině cesty, kde leží Strmilov, se mohou cyklisté ubytovat v tamním penzionu Pražák, autokempu Komorník nebo v penzionu Romantika, který sídlí ve vesničce Leština.

Druhý den se dá pokračovat do Kunžaku. Po cestě pak následuje jihočeský Kaproun, kde se mohou výletníci zastavit u malebné železniční zastávky jindřichohradecké úzkokolejky, zapadlé v lesích České Kanady, která je spojená s legendárním Járou Cimrmanem. Další zastávkou na cestě je Nová Bystřice, kde se dá zajít například do muzea veteránů či do Regionálního úzkokolejného muzea, které se nachází přímo na vlakovém nádraží.

V Nové Bystřici je ale také několik kostelů a zámek. Hned za Novou Bystřicí už jsou státní hranice, za kterými leží rakouské město Litschau. Pro milovníky historie se nabízí návštěva gotického kostela svatého Michala a kaple Credo. O městě Litschau a jeho okolí se navíc říká, že je nejzdravějším koutem Rakouska.

SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ