více >>

Ozvěny ekofilmu

Akce již skončila

Zveme vás na promítání filmů z letošního ročníku festivalu Ekofilm. Budeme promítat od úterý do čtvrtka. Vstup je volný.

Program:

20.3. ÚTERÝ - blok způsob péče o půdu a krajinu je péčí o obyvatelstvo. Naše zemědělství může rozvíjet, nebo vylidnit venkov. Záleží na přístupu.

17.00 – SELSKÝ ROZUM – 74 min.
Po promítání beseda se zemědělcem.

19.00 PESTICIDY: NÁVRAT DOBY JEDOVÉ? - ČR, 18 min., vyrobila TPS Petra Kubici, ČT 2018
Podle poslední zprávy Českého hydrometeorologického ústavu, který celostátně monitoruje čistotu podzemních vod ve více než šesti stech lokalitách, je 63 % kontrolních vrtů podzemní vody v České republice kontaminováno pesticidy. V drtivé většině se jedná o metabolity herbicidů, které se používají při pěstování kukuřice, řepky a cukrové řepy na bipoaliva.

PALČIVÉ TÉMA - Itálie, 49.min, titulky, 2017
Několik případů, kde se výroba bioenergie (energie vyráběné z organických zdrojů, jako je dřevo nebo plodiny) zvrtne a závažným způsobem poškodí přírodu.

ŠEDÝ PROSTOR – Austrálie. 10 min., 2016
Městský včelař Jack Stone, ve spolupráci s dalšími organizacemi, proměňuje šedivá místa městských střech v oázy zeleně s včelími úly.

10 MILIARD - CO MÁTE NA TALÍŘI - Německo, 102 min. 2015
Film servíruje různorodé pohledy ze všech koutů světa, finální rozhodnutí je však na každém z nás jaké jídlo si na svůj talíř sami vybereme. Dokument Valentina Thurna, režiséra úspěšného dokumentu Z popelnice do lednice.

21.3. STŘEDA – blok téma změny klimatu a vliv lidské činnosti na divočinu

19.30 DÍVKA S TAJFUNY – Francie, 55 min., 2016
V roce 2013 zasáhl filipínské pobřeží a poničil města i vesnice gigantický tajfun Haiyan. 6000 lidí zemřelo a miliony přišly o domov. Globální oteplování může způsobit jejich nárůst. Někteří Filipínci jsou odhodláni těmto hrozbám čelit – jako například šestnáctiletá Marinel.

KONEC SNĚHU – USA, 20 min., 2016
Dr. Jane Zelikova je tropická ekoložka. Její čtyřtisícovky se zasněženými vrcholky se však mění – již nepřinášejí vydatnou sněhovou pokrývku, kterou kdysi slibovaly. A bez sněhu není voda. Jak se připravit na takovou budoucnost?

MEGETTI - ZTRACENÁ VLČICE – Německo, 50 min., 2017
Dojemný příběh Megeti, osamělé samice etiopského vlčka, která ztratila svou smečku. Když se toulá po vyprahlé vrchovině na střeše Afriky nezbývá jí nic jiného než se postarat o sebe sama.

22.3. ČTVRTEK – blok na téma odpad a klima

17.00 - PLASTIC OCEAN – Greenpeace, 102 min. 2016
Každý rok lidstvo vyprodukuje 300 miliónů tun plastového odpadu, z kterého většina končí v půdě a oceánech. Dokument vypráví príbeh novináře Craiga Leesona, který při pátraní po modré velrybě objeví množství plastového odpadu plavajícího na hladině. Craig proto spojí svoje síly s mezinárodním týmem výzkumníků a ekologickou aktivistkou Tanyou Streeterovou, aby společně prozkoumali křehký stav oceánů. Kromě alarmující pravdy o plastovém znečištění však snímek nabízí i jiná řešení, která mohou oceánům a hlavně zvířatům v nich žijících výrazně pomoct.
Po promítání beseda se zakladateli bezobalového obchodu.

19.00
ZEMŘÍT PRO DESIGN - USA, 73 min., 2016
Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů, ale ukazuje i řešení.
Moře života – Kanada, 90 min., 2016
Dokument vede diváky ohromujícím světem korálových útesů do samého nitra environmentálního hnutí, kde potkáme nadšené vědce, aktivisty a výzkumníky, kteří ukazují, že máme mimořádnou příležitost povstat a stát se hrdiny, které tento svět potřebuje.

od  20. 3.  (17:00)
do  22. 3.  (22:00)
Jana Masaryka 20, Jihlava
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT