V tento pátek a sobotu se koná třetí ročník festivalu, který bude laděný spíše do folku, country a bluegrassu. „V pátek od pěti hodin odpoledne festival zahájí pardubická Apalucha, dále zahraje bluegrassová kapela Horizont z Havlíčkova Brodu a poté vystoupí Luboš Javůrek a spol. Dále zahraje vítěz vysočinské porty kapela Hřích a produkci ukončí Jaroslav Samson Lenk,“ uvedli pořadatelé z kempu.

V sobotu od jedné odpoledne festival začne Pavlína Jíšová a Bababan, po nich vystoupí Wild West, Eva Suková, Faux Pase fonet a kapela Mazzec. Bluegrass zahrají The Mc Millan´s Brothers, aby je vystřídal objev posledních let, kapela Epydemye. Sobotu ukončí koncertem Žalman a spol.

Už za týden se bude akce v kempu opakovat, a to rovnou čtvrtým ročníkem. Ten bude směřovaný na bluegrass, irskou a trampskou muziku. Vystoupí například Early Times, Isara, Žofie Kabelková nebo skupina Kamelot.

Po celou dobu festivalu se bude možné v horku u rybníka osvěžit a nebo jen tak "hrošit" na pláži. Odsud pochází i název festivalu.

Zřícenina Orlík hostí pro změnu hudební festival Ozvěny prázdnin. „Vystoupí na něm kapely zaměřené na country, folk, folk-rock a na historickou hudbu. Už v pátek od sedmi večer zahrají Kolibříci, poté jsou připraveni Taxmeni a Skaláci,“ uvedl za organizátory Pavel Koubek.

V sobotu festival startuje už o půl druhé odpoledne a k poslechu zahraje například Sabina Uxová, Slávek Janoušek, kapela Klíč nebo Marie Tilšarová a PMS.

Po oba večery se někteří účinkující zúčastní volného jamu v hradní hospůdce. Organizátoři připravili i sobotní doprovodný program pro děti v podobě workshopů a ukázek uměleckých činností, her a soutěží.

PELHŘIMOVSKO

Letní pacovské trhy
KDY: 18. července od 9.00 do 15.00
KDE: Pacov, areál skateparku u zámku

Lidé si mohou přijít nakoupit na nedělní oběd nebo si vychutnat čerstvou odpolední kávu a zákusek. Lidé tu najdou trh se sedmnácti trhovci z nejbližšího okolí. Nabídnou místní pivo, kávu, víno, zeleninu, mléčné výrobky, uzeniny, med, marmelády, vajíčka, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího.

Trhy v Humpolci
KDY: 16. července od 8.00 do 14.00
KDE: Humpolec, Horní náměstí

Proč přijít: Tradiční farmářské trhy na náměstí. V nabídce kvalitní produkty od farmářů a malých či středních podnikatelů.

Hračkobraní
KDY: 16. až 18. července
KDE: Kamenice nad Lipou, zámek
ZA KOLIK: jednodenní vstupné -dospělý 120 korun, dítě 80 korun, rodina 300

Prázdninový festival pro rodiny s dětmi, který navazuje na tradici výroby hraček v Kamenici nad Lipou. Návštěvníkům nabízí výstavu historických i současných hraček, přehlídku hračkářské tvory, tvůrčí dílny, dětskou hernu i dílnu, loutková i činoherní pohádková divadelní představení a mnoho dalšího.

Koncert Vysočinka
KDY: 18. července od 18.00
KDE: Humpolec, Mikádo, Havlíčkovo náměstí
ZA KOLIK: zdarma

Na otevřené scéně před budovou Mikáda je přichystaný promenádní koncert. Zahraje kapela mnoha tváří, místní Vysočinka. Lidé vyslechnou to nejlepší z české i moravské dechovky.

DALŠÍ TIPY

JIHLAVSKO


Rybičky v amfíku
KDY: 16. července od 19.00
KDE: Jihlava, letní kino Jihlava
ZA KOLIK: vstupné 495 korun

V amfiteátru letního kina v Jihlavě vystoupí kapela Rybičky 48. Koncert je součástí  letní parket tour II. Speciálním hostem je skupina Street69. Počet vstupenek je omezený.

Festival malých pivovarů
KDY: 17. července od 14.00
KDE: Luka nad Jihlavou, za zdravotním střediskem

Na akci se představí pivovary MadCat z Kamenice, Ruprenz z Uhřínovic, Kozlíček z Horních Dubenek, Horác z Jihlavy a Hospodský pivovar U Sudu. K tomu zahrají kapely Oči, Vigo, Milan Schelinger a Morava. Moderuje Martin Maky Málek, pro děti bude připravený skákací hrad a aquazorbing a k zakousnutí budou hamburgery, palačinky či steaky.

Koncert Akademie
KDY: 17. července od 19.00
KDE: Telč, kostel svatého Jakuba

Slavnostní koncert profesorů Music Academy Telč. Jde o mistrovské kurzy pro mladé hudebníky propojující českou a francouzskou kulturu. Na koncertě zazní skladby od Bacha, Beethovena, Wendlinga, Mendelssohna Bartholkdyho nebo Bowena. Závěrečný koncert nejlepších účastníků se koná v neděli v 17.00 v Nové Říši.

Venkovní blešák
KDY: 18. července od 9.00
KDE: Polná, zámecké parkoviště
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Venkovní blešák v Polné nabídne second-hand, burzu a bleší trh. Připravený bude doprovodný program pro děti, občerstvení a další lákadla.

TŘEBÍČSKO


Bombarďák
KDY: 16. července od 16.00
KDE: Moravské Budějovice, areál letního kina
ZA KOLIK: vstupné 70 korun

Koncert pro děti s názvem Bombarďák plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem.

Koncert Bende a Josef
KDY: 16. července od 19.30
KDE: Rokytnice nad Rokytnou, areál koupaliště
ZA KOLIK: vstupné 250 korun

Akustický recitál plný pohody v podání zpěváka Petra Bendeho a Bohouše Josefa. V rámci Dva v jednom tour.

Buď fér v Třebíči
KDY: 18. července od 14.00
KDE: Třebíč, Pod Zámkem 1028

Třebíčský zámek ožije Afrikou. Festival Buď Fér s ochutnávkou africké hudby a férovou kávou. Na zájemce po čtyři odpolední hodiny čeká workshop bubnování, malování na obličej, pletení copánků, oblečení z Bali, africké trhy Virunga, dílničky nebo vystoupení kapely Emongo.

ŽĎÁRSKO


Korespondance ve Žďáře
KDY: 16. až 18. července
KDE: Žďár nad Sázavou, zámek

Festival současného tance, pohybového divadla a moderního cirkusu se koná v areálu zámku ve Žďáře nad Sázavou. V pátek vystoupí Gracie a Cristián, Benjamin Richter, The Manuscha a další umělci. V sobotu se lidé mohou těšit na HouseDance, Marockou akrobacii nebo Tělo v prostoru. V neděli čeká diváky Hula hoop pro děti nebo Umění stojky. Páteční program začíná čtvrt hodiny před šestou hodinou v podvečer.

Farmářský trh
KDY: 17. července od 8.00 do 12.00
KDE: Nové Město na Moravě, park na Vratislavově náměstí

Bohatá nabídka kvalitních potravin a produktů s jasným původem. Doprovodný program swing a dixieland kapela Josefa Kučery Tata band, prezentace projektu Ryba na talíři. Půjde o přípravu rybích specialit spojenou s ochutnávkami zdarma.

Fler trh
KDY: 17. července od 9.00 do 16.00
KDE: Nové Město na Moravě, nádvoří Horácké galerie

Fler trh v letních měsících a venku nabídne originální výrobky. Mohou to být nejrůznější korálky, kabelky, oděvy a další produkty domácích kutilů.

Historická kola v Balinách
KDY: 18. července od 12.00
KDE: Baliny, Dolní mlýn Baliny

Milovníci a nadšenci historických bicyklů se sejdou na srazu retro kol. Program začne prezencí v pravé poledne, následovat bude projížďka přes Balinské údolí do Velkého Meziříčí, kde kolem náměstí předvedou účastníci spanilou jízdu. Vítané jsou humorné kostýmy i historické úbory. Po návratu zpět organizátoři slibují posezení s občerstvením u mlynáře a chybět nebude ani hudební překvapení.

HAVLÍČKOBRODSKO


Muzejní noc v Přibyslavi
KDY: 16. července od 17.00 do 21.00
KDE: Přibyslav, městské muzeum
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Loutková pohádka pro děti pod vedením Přibyslavských pimprlat, hudební vystoupení, soutěže a hry pro děti, volný prohlídka všech stálých expozic v muzeu, vědomostní kvízy o ceny pro děti i dospělé a drobné občerstvení.

Letní kino Chotěboř
KDY: 16. a 17. července od 21.30
KDE: Chotěboř, hřiště za ZŠ Smetanova
ZA KOLIK: vstupné 100/110 korun

Páteční večer bude patřit české komedii Bábovky o vztazích, práci, lásce nebo nenávisti. A sobotní večer je připravena road-movie Moucha v kufru ve francouzsko-belgické koprodukci.

Letní kino v Brodě
KDY: 16. a 17. července od 21.30
KDE: Havlíčkův Brod, za budovou Městkého divadla a kina Ostrov

Páteční večer bude patřit české komedii Bábovky o vztazích, práci, lásce, přátelství a nenávisti. Sobotní večer se promítá film s názvem Chlast. Film se točí okolo problematiky alkoholu.

Letní kino s princeznou
KDY: 16. července od 21.30
KDE: Lipnice nad Sázavou, amfiteátr Pod hradem

Promítání pohádky s názvem Princezna zakletá v čase. Česká pohádková fantasy komedie s Eliškou Křenkovou, Markem Lamborou a Natálii Germani.

CO SE CHYSTÁ

Pokáč v Pelhřimově
KDY: 23. července od 20.00
KDE: Pelhřimov, Masarykovo náměstí
ZA KOLIK: vstupné 406 korun

Bohatý program s názvem Léto v Pelhřimově nabídne po Tomáši Klusovi další velké jméno české hudební scény. Přijede Honza Pokorná alias Pokáč. Areál se otevírá hodinu před koncertem.

Folkové prázdniny
KDY: 24. – 31. července
KDE: Náměšť nad Oslavou

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou neobyčejným hudebním festivalem. Trvají osm dní, které mnozí návštěvníci stráví jako své skutečné hudební, výtvarné, taneční prázdniny, ve kterých mohou být aktivními i pasivními účastníky. Jsou obklopeni nádherným prostředím náměšťského renesančního zámku, zámeckého parku, přilehlým okolím řeky Oslavy ve městě i mimo něj.