Tak se nemusíte bát a navštivte kulturní centrum. Bude otevřená jak aktuální výstava Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo, která je prodloužená až do 20. září, abyste ji všichni stihli, tak i 7+1: Byt sběratele – sbírková expozice s grafickým kabinetem.

Těší se na vás i knížky v 8smičkovém Bookshopu a Cafe 8smička to rozjede ve venkovní úpravě. Program je nabitý akcemi a je stejně skvělý jako před koronavirou pandemií, jen se bude hodně větrat a hlídat, kolik vás je.

Po dvouměsíční pauze, kdy mohli promítat pouze na dálku, spouští ve čtvrtek 14. května pozvolna provoz kino Vysočina ve Žďáře nad Sázavou. Rozjezd bude s omezeným počtem diváků i malou dávkou premiérových filmů a prozatím bez možnosti občerstvení v sále. 

Předprodej vstupenek bude probíhat převážně on-line cestou, nebo v hotovosti na pokladně Domu kultury, a to pouze v úterý od 13 do 17 hodin.

Jako první film je na programu český dokument V síti. Promítání začne od 16.30 hodin. Následovat bude akční snímek podle komiksového bestselleru Bloodshot, začátek je v 19 hodin.