Předchozí
1 z 6
Další

Foto 1Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Žijeme v Havlíčkově Brodě. Našli jsme tu práci, bydlíme tady, máme tu rodiny. Město nás přijalo za své, tak jsme v době nákazy koronavirem chtěli udělat pro město Havlíčkův Brod aspoň něco málo na oplátku.

Foto 2Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Mongolové chtěli nejdřív šít ochranné roušky, ale pak ten nápad zavrhli. Ne každý z nás umí dobře šít. Navíc jsme se dozvěděli, že roušky už šije Pleas. Tak jsme se rozhodli, že bude lépe, když uspořádáme sbírku. Peníze pak věnujeme v Brodě někomu, kdo to potřebuje

Foto 3Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Najít někoho, kdo by peníze skutečně rozumně a účelně využil, není vůbec jednoduché. Proto jsme se obrátili na Havlíčkobrodský deník. Žijeme v Brodě sice dost dlouho, ale zas město tak dobře neznáme. Tak jsme požádali o radu novináře, protože to pro nás byla záruka serioznosti. Někdo si řekne, že 23 tisíc není tak moc, ale pro nás to málo není.

Foto 4Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Chtěli jsme aby ty peníze skutečně někomu pomohly. Protože ,jak říkáte vy Češi, každá koruna dobrá. Deník nám poradil, abychom peníze věnovali nemocnici a pomohl nám celou věc zprostředkovat.

Foto 5Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

I tady v Česku slavíme svoje svátky například Naadam. Mongolsky hra, soutěž nebo zápas je naším největším svátkem, Podstatou svátku jsou typicky mongolské disciplíny jako zápas, jízda na koních a lukostřelba. Muži soutěží o ceny rovněž ve zvláštní společenské hře která spočívá v cvrnkání speciálně upravených kamenů na cíl vzdálený několik metrů.

Foto 6Foto:Deník/Štěpánka SaadouniZdroj: Deník / Štěpánka Saadouni

Ženy se při našich oslavách vždycky oblékají do nejlepších šatů co mají doma ve stylu národních krojů. Podávají se naše mongolské speciality, chlapci soutěží v běhu, zápasí spolu. Mongolská kultura je pro Čechy barevná, zvláštní a exotická.