ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

deník.cz Právě teď

Starosta Londýna: Je neakceptovatelné, že stále nemáme funkční testovací a trasovací systém v zemi, řekl Sadiq Khan k pandemii v UK.

Překvapení v Polsku: Poznaňský metropolita odmítl, aby se v kostelech jeho arcidiecéze sbíraly podpisy na podporu zákona "STOP LGBT".

Taje před očima: Klimatické změny lze vidět i na vlastní oči. Akrtický mořský ledovec je nejmenší v historii.

Nadějná čísla: Ekonomika eurozóny ve třetí kvartálu překvapivě výrazně roste. Ovšem výhled je kvůli pandemii nejistý.

Černá listina: Čína dokončuje černou listinu amerických firem. Má na ní být i konkurent Huawei společnost Cisco Systems.

Příprava na covid: Hasiči opětovně aktivují svůj štáb generálního ředitelství. Důvodem je umožnění efektivnější reakce na vývoj pandemie.

200 let a konec: V Moravském krasu uschl památný strom. Dvě stě let starý a dvaačtyřicet metrů vysoký smrk u Habrůvky.

Zpěv papouška: Chov v zajetí zachránil portorické papoušky před vyhynutím. Ovšem život v klecích zcela změnil jejich hlasový projev.

Ricin v obálce: Policie zasahuje u Montrealu v rámci vyšetřování obálky adresované do Bílého domu, která měla obsahovat jed ricin.

Měření teploty: Některé školy měří dětem teplotu kvůli covidu několikrát denně. Podle lékařů ale není teplota správným testem nákazy.

Unikátní v Česku: První lev berberský přicestoval do chlebské zoo, v sobotu zde otevřou na české poměry unikátní lvinec.

Po půl roce: První skupina škol se dnes otevřela pro 90 000 žáků v New Yorku. Celkem zde ale chodí do škol 1,1 milonu dětí.

Zatýkání demonstrantů: Podle běloruské policie bylo při nedělních protestech zatčeno 442 lidí, z toho 266 v Minsku. Ve vazbě je 330 z nich.

Doping na Tour: Den po skončení Tour de France zahájilo státní zastupitelství vyšetřování kvůli dopingu, podle médií jde o tým Quintany.

Morální problém: Boj proti krvavým jantarům. Lidský život je víc než pravěké tajemství, říkají nyní vědci.

Nová arbitráž: JCDecaux zahájila s ČR arbitráž kvůli ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku.

Theresa May na scéně: Bývalá britská premiérka upozorňuje, že současné kroky Johnsonovy vlády ohrožují integritu a mír v Severním Irsku.

Dinosauří norník: Čínští paleontologové objevili zcela nový druh dinosaura, který hloubil nory. Stáří je odhadováno na 125 milionů let.

Místo odměny vyhazov: Chtěla odměnu 225 tisíc, místo toho jí hrozí konec. Opozice chce odvolání šéfky pardubického letiště.

Projev premiéra: "Nyní už nejde o politku, nošení roušky neohrožuje demokracii, ale její nenošení ohrožuje lidské životy."

Jan Hamáček: Pokud počet nakažených koronavirem přesáhne za měsíc 120 000 osob, hrozí omezení lůžkové péče v Česku.

Sankce vůči Íránu: Top představitelé Trumpovy vlády potvrdili nový pokus o zavedení sankcí vůči Íránu. Ty mezinárodní společenství odmítá.

Dengue proti covidu: Brazilská studie naznačuje, že člověk, který prodělal horečku dengue, má vyšší úroveň imunity vůči nákaze koronavirem.

Spánek v mracích: Hasan Kaval, turecký paraglidista a známý youtuber, si na 15 minut zdřímnul v posteli letící na padáku.

Žaloba na SÚKL: Ministr vnitra Jan Hamáček tvrdí, že rouška je prostředek osobní ochrany, a ne zdravotní pomůcka, jak říká SÚKL