V patře domu se nachází mimo jiné ubytovna. Hasiči z něj proto museli vyvést sedmadvacet osob. „Evakuace probíhala po vnitřním schodišti, ale také ze střechy objektu za pomoci výškové techniky. Pro všechny bylo zajištěno náhradní ubytování,“ uvedla mluvčí vysočinských hasičů Petra Musilová.

Dvě osoby skončily v péči zdravotníků. „Převezli jsme je do havlíčkobrodské nemocnice. Jednalo se o jeden lehký úraz a jeden kolaps,“ přiblížil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

V souvislosti s požárem byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Havlíčkově Brodě, Světlé nad Sázavou a Chotěboři společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Havlíčkova Brodu – Mírovky, Havlíčkova Brodu – Perknova, Přibyslavi a Štoků a také jednotkou HZS SŽDC Havlíčkův Brod a jednotkou společnosti Čepro – Šlapanov,“ vyjmenovala Musilová.

Na likvidaci plamenů hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před šestou hodinou ráno. „Hasební práce na místě probíhají i nadále a předpokládá se, že budou probíhat po celé dnešní dopoledne,“ sdělila Musilová v neděli ráno.

Škodu, která kvůli požáru vznikla, znalci předběžně vyčíslili na jedenáct milionů šest set tisíc korun. Jak a proč oheň vznikl, se vyšetřuje.