Ve středu v podvečer tam totiž začala hořet jednopodlažní zemědělská usedlost, která se nachází v těsné blízkosti právě jeho nemovitosti.

Jen díky včasnému zásahu hasičů a místních lidí se plameny nerozšířily na celý jeho dům, ve kterém byl v tu dobu se svojí těhotnou manželkou. Oheň tak poškodil „pouze" štítovou zeď a krov střechy.

„Bohudík nám chytla pouze střecha. Byl to tu velký blázinec. Celá vesnice se seběhla, lidé nám pomáhali vynášet věci z baráku. Bylo to ošklivé, ale na tu bídu to dopadlo dobře. Kdyby objekt chytnul v noci, tak bychom nejspíš uhořeli," nastínil nejhorší možnou variantu Petr Kříž a podotknul, že v noci by se požár rozšířil i na okolní domy.

Neobývaný objekt

Ohně, který zachvátil zemědělskou usedlost, kterou podle informací Deníku už zhruba rok a půl nikdo neobývá a jejíž majitel žije s největší pravděpodobností v zahraničí, si jako první všimla Božena Matějková se synem Jiřím. Ti bydlí hned naproti přes silnici.

„Šla jsem k manželovi do vedlejšího pokoje. Syn mi řekl, ať otevřu okno a vyvětrám. V tu chvíli jsem viděla, jak od komínů šlehají plameny. Oheň se strašně rychle šířil. Syn ihned zavolal mobilním telefonem hasiče," popsala dramatické okamžiky Božena Matějková a ihned pokračovala: „Jankovští hasiči přijeli jako první. Pak už to šlo ráz naráz. Všude bylo plno hasičských aut, mnoho lidí, hlahol, plameny šlehaly. Ještě teď vidím ten obrázek před očima a je mi z toho špatně," povzdychla si starousedlice. „Bydlím v Jankově více než osmdesát let a nic podobného nepamatuji. Je to strašné. Hasiči se snažili, zachránili to tu, celou noc tu hlídkovali," dodala seniorka.

Prověřují i možnost úmyslného založení

Požár střechy a podkroví zemědělské usedlosti likvidovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Při samotném zásahu nebyl nikdo zraněn.

Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 400 tisíc korun. „Po hodině intenzivního hašení se jednotkám podařilo požár lokalizovat. Dále hasiči provedli uhašení jednotlivých ohnisek a požárem zasažené konstrukce objektu rozebrali. Další možná skrytá ohniska byla vyloučena termokamerou," informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Místním je záhadou, jak oheň vznikl. Podle nich totiž v usedlosti už zhruba rok a půl nikdo nebydlel, tudíž tam nikdo netopil a elektřina tam byla rovněž vypnutá.

„Aby tam byli bezdomovci, to nám přijde nepravděpodobné. Jsme malá ves a víme takřka o každém, kdo se tu pohybuje a co se tu děje," přemítal Petr Kříž.

Proč začala usedlost hořet, intenzivně zjišťují i hasičští vyšetřovatelé. „Prověřována je i verze, že požár mohl být založen úmyslně," uzavřela Petra Musilová.