Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájemce o hotel Rekrea by byl, rozhodne se brzy

Pelhřimovsko - Hotel Rekrea má velkou šanci zůstat hotelem. O chátrající, uzavřenou budovu nedaleko středu Pelhřimova se v současnosti zajímají tři podnikatelé.

9.3.2009
SDÍLEJ:

Hotel Rekrea v PelhřimověFoto: Deník/ Michal Vítů

Předseda Svazu Českomoravských spotřebních družstev (SČMSD), dosavadního vlastníka objektu, označil jednoho zájemce za vážného. „Jedná se o člověka z Pelhřimovska, který tam chce zachovat hoteliérské služby,“ prozradil Zdeněk Juračka, konkrétnější ale být nechtěl.

Škola a podnikání nejdou dohromady

Nejistá budoucnost ubytovacího zařízení se každopádně už přestala týkat sousední hotelové školy. „Areály jsou v současnosti fyzicky nadobro oddělené. Škola je samostatná po všech stránkách, což je dobře. Provozovat souběžně vzdělávání a komerci nedělá z dlouhodobého hlediska dobrotu,“ připomněl ředitel školy Josef Kuchař, který se jako nájemce stále stará o údržbu zastaralého hotelu.

Kuchař zároveň připustil, že zachování dosavadního typu služeb by se škole hodilo. „Možnost procvičit si nabyté dovednosti třeba při plese politické strany je pro naše studenty nesmírně cenná.“

Ti se za zachování hotelu rovněž přimlouvají. „Je to jednodušší. Sice občas připravujeme i jiné společenské události, ale stěhovat catering po městě není snadné,“ pravil student oboru kuchař číšník Jaroslav Novák.

„Když jsme v listopadu dělali jídlo pro Chirurgické dny v Kulturním domě Máj, měli jsme docela strach. Stačí jediné přibrzdění na křižovatce a je po zákuscích či omáčce,“ doplnil Pavel Skokan. Juračka označil pravděpodobnost dohody se zájemcem o zachování hotelu za devadesátiprocentní. „Stále jednáme, vypadá to ale nadějně,“ dodal předseda SČMSD.

Zaplnit pokoje není v čase krize snadné

Lidé z hoteliérské branže ale upozorňují i na četná úskalí, která s tímto druhem podnikání souvisí. Totiž, že investice několika desítek milionů korun se nemusí vrátit.

Obzvláště uprostřed hospodářské krize, o níž nikdo neví, jak dlouho potrvá. „V této době není legrace udržet penzion, natož zprovoznit takto velký hotel. Kromě tří celoměstských akcí, kdy míváme relativně plno, to jde s vytížeností kapacity z kopce. Dříve to zachránila alespoň školení a firemní akce. Podnikatelé ale nyní mají dost starostí sami se sebou,“ prohlásil majitel penzionu Lucerna Dalibor Ryšánek. Nevytížené kapacity netají ani jiní ubytovatelé.

O dalším osudu hotelu Rekrea by mohlo být jasno koncem března. V záloze zůstává i možnost, že svaz v případě zájemcova odmítnutí pětipatrovou budovu patřičně opraví a bude provozovat na své vlastní náklady.

Autor: Michal Vítů

9.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení