Předchozí čtyři ocenění získal pivovar mezi lety 2011 až 2019. Vztaženo k roku 2021, vítězství v soutěži Pivovar roku nebylo jedinou cenou, kterou Bernard získal. „Naše kvasnicová desítka zvítězila v kategorii výčepních piv, mezi světlými ležáky je nejlepší jedenáctka a černý ležák s jemnými kvasnicemi je vítězem kategorie tmavých a polotmavých ležáků,“ uvedl mluvčí pivovaru Radek Tulis.

Úspěchy kladně hodnotí i vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra. „Kdybychom zaznamenali jeden dobrý výsledek na jedné soutěži, mohla by to být šťastná náhoda. Ale letos naše piva získala ocenění bezpočet, a to z mnoha soutěží včetně těch světově nejprestižnějších. Je to zadostiučinění za naši trvalou snahu dělat piva co nejchutnější a nejpitelnější a samozřejmě závazek tuto kvalitu držet a zvyšovat. Pátý titul Pivovar roku je hezký dárek k našim pivovarským třicetinám,“ radoval se.

Návrh, jak by mohla vypadat pelhřimovská Děkanská zahrada.
Vodní prvky, kvetoucí záhony. Takto může vypadat Děkanská zahrada, podívejte se

Soutěž Pivo roku od Sdružení přátel piva je jediná spotřebitelská celorepubliková anketa a jde zároveň o nejstarší v uvozovkách novodobou pivovarskou soutěž v ČR vůbec. Unikátní je systém hodnocení, který kombinuje anketní i degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v rámci ankety postupují do anonymní degustace, ze které vyjde konečné pořadí na prvních místech.