Pelhřimov tak měl být třetím místem na Vysočině po Jihlavě a Telči, kam by tento britský mezinárodní řetězec pronikl. Společnost ve městě plánovala postavit menší prodejnu Tesco Expres.

Ačkoliv již společnost dělala náborovou kampaň zaměstnanců, celá věc není úplně jistá. Nový „shop“ se měl v Pelhřimově otevírat právě v těchto dnech. Kromě zaprášené podlahy však lidé narazí jen na prázdné vitríny.

Nabídka volných míst však šla mezi pelhřimovskými nezaměstnanými „na dračku“. O dvanáct míst v malém obchodě velké obchodní sítě se strhl doslova boj. „Uchazeči měli o pozice opravdu velký zájem a požadavky společnosti nebyly nikterak vysoké,“ prozradila analytička pelhřimovského úřadu práce Dana Kejřová.

Z úřadu uchazeči mizeli na jednání s náborovými pracovníky, ujasnit si vzájemná očekávání, nástupní podmínky, plat. „Jak ale vypadala tato konkrétní jednání, už netušíme,“ dodala Kejřová.

Nábor a konec

Nabídka se na úřadě práce neohřála dlouho. Společnost Tesco ji zhruba po dvou týdnech stáhla. „Byla stažena, ale z jakého důvodu, nevíme. Na druhou stranu předpokládám, že pokud by to tu otvírali, už si zaměstnance díky vysoké poptávce našli,“ podotkla Kejřová.

Jenže. Je dva měsíce po náborové kampani a po novém Tescu není ani památky. V očekávání tak zůstává i pelhřimovská radnice.

Lokalita má podle Stanislava Kropáčka, vedoucího hospodářského odboru pelhřimovského městského úřadu, tu nevýhodu, že všechny příjezdové cesty jsou uzavřené pro kamiony a zásobování by se proto muselo řešit menšími vozy.

„Úpravu vjezdu jsme schválili, avšak dodnes práce nezačaly,“ říká Kropáček. Tiskové oddělení společnosti Tesco však nechce sdělovat žádné podrobnosti. Stálý záměr otevřít v Pelhřimově obchod však potvrdilo.

„Pelhřimov je pro nás zajímavou lokalitou a máme stále zájem o otevření obchodu v tomto městě. V současné chvíli nemůžeme upřesnit žádné detaily, protože původní uživatel nemá stále ukončené vztahy s vlastníkem budovy,“ doplnila mluvčí společnosti Tesco Eva Karasová.

V současné době provozuje tato společnost v České republice 135 obchodů (šestašedesát hypermarketů, čtyřicet supermarketů, třiadvacet prodejen Tesco Expres a šest obchodních domů), osmnáct čerpacích stanic a šest obchodních center.