Za Studiem A stojí nejen projektování, ale i stavba řady objektů zejména kamenické i pelhřimovské průmyslové zóny. Jde například o budovy takzvaného Rimowa City v průmyslové zóně Lhotka, které jsou velmi netradiční.

Podle slov Karla Kupce je průmysl sám o sobě věc, která se bude futuristicky vyvíjet, a která tím pádem bude držet krok se současným moderním stylem ve světě.

„Průmysl je futuristický, a architektura půjde stále dopředu. My nicméně vycházíme z koncepce, kterou má „matka" (hlavní firma, pozn. redakce) v Kolíně nad Rýnem," upozornil.

Podle plánů Studia A nyní běží také výstavba beachvolejbalového centra u Základní školy Osvobození v Pelhřimově. Centrum má být dokončeno v dubnu až květnu.

„V nově vzniklém centru budou k dispozici nejen dva venkovní a dva kryté kurty, ale sportovci se mohou těšit i na saunové centrum. K dispozici bude jak klasická sauna, tak třeba i biosauna, kardiosauna nebo sauna parní," informoval Deník architekt.

Zajímavostí je, že firma  Studio A se zabývá i opravou historických budov, jmenovitě se to týká například právě budovy, kde firma sídlí.

„Opravy takových budov, to je úplně jiná práce. Musíme určitou stavbu vždy důkladně prostudovat a prokonzultovat plánované opravy se specialisty. Toto se týkalo právě i budovy, kde má sídlo naše firma. My ji odkoupili od města a dále jí opečováváme. Nyní je také vedena jako památka 1. kategorie," uvedl Kupec.

Jiné než z katalogu

Pro milovníky futuristické architektury nabízí Studio A i výstavbu originálních rodinných domů.  „Všechno je to o dohodě mezi námi a zadavatelem projektu. Myslím, že je škoda promarnit možnost mít netradiční rodinný dům, a opakovat projekt z nějakého katalogu," říká Kupec.

Mezi zatím pouze „nakreslenými" projekty jsou nejen originální rodinné domy, ale i úprava náměstí v Kamenici nad Lipou. „Je možné, že v budoucnosti tato spolupráce vyjde, nicméně zatím jsou to všechno jenom plány," sdělil architekt.

„Kamenický starosta se snažil vyvolat na toto téma veřejnou diskuzi. Byly zde tři až čtyři návrhy od několika firem s různými vizemi, nicméně nakonec bylo bohužel toto projednání odloženo na neurčito," dodal Karel Kupec.

Podle jeho vize se do budoucna Pelhřimovsko může těšit třeba na moderní bytové domy. „Já si můžu něco naplánovat, ale realizace je potom třeba jiná. Rád bych ale v budoucí době vybudoval bytové domy moderního rázu, ať už tady v Pelhřimově, nebo třeba v Kamenici nad Lipou," shrnul s úsměvem architekt.

Zuzana Horáková