Od července tam totiž roste nový obchodní park. Ten měl ovšem první zákazníky přivítat už loni na podzim. „Tehdy se nám prodloužilo schvalování potřebných povolení. Stavba parku byla nakonec zahájena letos v polovině července, otevření pro veřejnost je naplánováno na 31. října tohoto roku," informovala mluvčí investora, společnosti CPI Group, Michaela Winklerová.

Na ploše přesahující 2 500 metrů čtverečních vyroste celkem šest obchodních jednotek. Nájemci jsou už známí. Lidé si budou moci nakoupit elektroniku například v prodejně Euronics nebo obuv 
v obchodě CCC Boty. „Mezi další nájemce patří DM drogerie, hračky Dráčik, domácí potřeby Orion a Sportisimo. Myslím si, že v době slavnostního otevření budou tito prodejci pro zákazníky prezentovat i některé speciální nabídky," přemítala Winklerová. Areál zahrnuje také parkoviště pro 82 aut a příslušné komunikace.

Společnost CPI Group si Pelhřimov vybrala k vybudování nového obchodního parku z jednoduchého důvodu. Areál totiž leží v severozápadní části města na pražské silnici spojující město s hlavními dopravními tahy a dálnicí, v již existující nákupní zóně. „Na výstavbě podobných parků úzce spolupracujeme s obchodníky, našimi budoucími nájemníky, kteří zde viděli prostor a poptávku pro svůj sortiment," komentovala mluvčí.

O jedno místo se uchází 16 lidí

Vybudování nového obchodního centra je dobrou zprávou pro nezaměstnané nebo ty, kteří sice práci mají, ale nejsou v ní spokojeni, proto se poohlížejí po novém zaměstnání. Obchody totiž dají práci zhruba třiceti lidem. Což je na Pelhřimovsku, kde je bez práce 4,7 procenta lidí, docela pěkné číslo. „Na pelhřimovském úřadu práce se v červenci ucházelo o jedno volné pracovní místo přibližně 16 klientů. Jednoznačně největší zájem je o strojírenské profese – a to od dělnických, jako jsou operátor CNC, svářeč, údržbář, přes mistry výroby, kontrolory, technology až po strojní inženýry, dále o řidiče mezinárodní kamionové dopravy a o obchodní zástupce,"  informoval tiskový mluvčí krajského úřadu práce Miloš Zauf.  Miloš Zauf dále poznamenal, že žádný z prodejců nového obchodního parku zatím nedával na Úřad práce v Pelhřimově poptávku po zaměstnancích.

„Pouze Sportisimo se v červenci informovalo na možnost zadání volných pracovních míst, ale do dnešního dne nás již více nekontaktovali. Spíše ze strany veřejnosti jsme zaznamenali zájem o nová místa v tomto obchodním parku, ale bohužel jim nemůžeme poskytnout žádné konkrétnější informace," uvedl Zauf.

Tento fakt možná souvisí se skutečností, že zaměstnavatelé už nemají povinnost hlásit na pracovní úřad volná pracovní místa.

Svůj názor neřekli

Zatímco lidé bez práce mají šanci najít si v nově budovaném obchodním areálu práci, zaběhlí pelhřimovští podnikatelé, kteří zákazníkům nabízejí stejný nebo obdobný sortiment, jaký bude od konce října k dostání právě v Pražské ulici, zřejmě důvod k radosti nemají.
Deník některé z nich oslovil s dotazem, zda vnímají nový obchodní park jako svoji konkurenci, ovšem ani jeden z oslovených se k danému tématu nechtěl vyjadřovat.