Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh rodinné kozí farmy a mlékárny Jany a Davida začal otevřenou knihou

Krasolesí – Příběh rodinné kozí farmy a mlékárny v Krasolesí na Pelhřimovsku se začal odvíjet díky otevřené knize.

25.4.2013 2
SDÍLEJ:

Poctivá práce. To je hlavní krédo malé mlékárny, kterou vede David Kolman. Jogurty, sýry i tvarohy z kravského i kozího mléka vyrábějí tak, jak se dělaly dříve – bez odtučňování a náhražek, na což zákazníci v poslední době stále více slyší.Foto: Deník/Nela Kyselová

„Byla jsem na mateřské dovolené, a protože jsem byla zvyklá pořád něco dělat, hledala jsem si činnost, do které bych se mohla pustit. Jednou před Vánoci jsem v knihkupectví otevřela knihu o chovu koz, a tím to všechno začalo," vypráví Jana Provazníková, co bylo prvotním impulsem k založení kozího chovu v malé vísce, kam se přestěhovali z Prahy.

Původně si myslela, že si s partnerem Davidem Kolmanem pořídí jen několik zvířat pro radost, ale chov se jim od roku 2004 postupně rozrůstal. V současné době čítá stáj a prostorný výběh na padesát kozích obyvatel, kterým dělá společnost několik ovcí a také slepice.

S rozrůstajícím se stádem bylo potřeba zpracovávat nadojené mléko, proto na statku v Krasolesí vznikla i mlékárna. Zatímco chov má na starosti Jana, mlékárně velí David.

Absolvoval kurzy na zpracování mléka, ale jak sám říká, nejvíce se naučil vlastní praxí. V loňském roce „proměnil" v nejrůznější druhy čerstvých i zrajících sýrů, tvaroh i jogurty na 47 tisíc litrů mléka, a to nejen domácího kozího, ale především kravského. To dováží z farmy Květy Mošnové z Vystrkova u Humpolce.

Především do Prahy

Hlavní odbytiště pro mléčné  produkty z Krasolesí představuje Praha. „Výrobky jezdíme pravidelně dvakrát týdně prodávat na tamní Farmářské tržiště na Náplavku a na Jiřák. K dostání jsou i v několika pražských kamenných obchodech a dodáváme je také do některých hotelů a restaurací, spolupracujeme se sítí Ambiente," vyjmenovává David Kolman.

Po telefonické domluvě lze výrobky koupit „ze dvora" přímo v Krasolesí. Pochutnat na sýru Bastion z tamní mlékárny si mohou i hosté Motelu Farma v Poříčí u Pelhřimova. Na farmářských trzích v okolí, tedy Humpolci či Pelhřimově, se zákazníci s produkty z Krasolesí ale nepotkají.

„Jednu sezonu jsem prodával na humpoleckých trzích, které mají moc příjemnou atmosféru, ale nyní už to prostě nestíhám. Zaměřujeme se hlavně na Prahu, protože tady v okolí bychom toho logicky nikdy neprodali tolik jako v hlavním městě," vysvětluje Kolman.

Jak dodává, lidé v Čechách začínají na poctivé potraviny slyšet. Při nákupu sice musejí sáhnout hlouběji do peněženky než za mléčné výrobky v supermarketu, ale za své peníze by měli dostat prvotřídní kvalitu.

Inspiraci nachází v Itálii a Francii

„Naše jogurty, sýry i tvarohy vyrábíme způsobem, jak se dělaly dříve, žádné odtučňování ani náhražky, prostě tak, jak se dělat mají," shrnuje David Kolman s tím, že vzorem pro výrobu jsou mu hlavně Itálie a Francie, což jsou podle něj země, kde se lze jednoduše inspirovat.

Než se ale například takový sýr nebo jogurt dostane z Krasolesí na tržiště nebo na talíř hosta v restauraci, urazí dlouhou cestu. A tady se opět dostáváme ke kozám, o které je potřeba se postarat – nejen jim poklidit a podojit, což Janě zabere obvykle celé dopoledne, ale především je dobře nakrmit.
„Chuť mléka se vždycky odvíjí od toho, co koza sežere. Jestliže pouze spásá trávu, mléko nebude takové, jako když má stravu pestřejší, proto jim přilepšujeme i jádrem. V zimě samozřejmě čerstvou trávu musí zastoupit seno," líčí Jana Provazníková.

Koza, jak známo, je tvor mlsný a i na to jejich starostlivá pečovatelka myslí. Každý den se se svými zvířaty z výběhu vydává na nedalekou louku, kde se kozy několik hodin volně pasou.

„Koza je nesmírně čistotné zvíře, takže trávu, na kterou jednou šlápla, už nesežere, proto výběh jejich chutě plně neuspokojí a musíme vyrazit ven," přibližuje Jana.

Jméno má každá koza ve stádě

Na pastvě se prý „holky" chovají vzorně. Nerozutíkají se, drží se ve stádě, a kdyby se nějaká přece jenom zatoulala, cestu domů by podle slov majitelky dokázala najít.

„Znají svůj okruh, kterým chodíme, a navíc jsou to inteligentní zvířata. Přijde mi, že se v mnoha ohledech podobají psům. Jsou i přátelská a slyší na jméno," vypráví Jana Provazníková. Jak hned dodává, to má v jejím stádě každá koza.

Jak je možné si je zapamatovat a nesplést? „Ze začátku vám přijdou všechny stejné, ale postupně se je naučíte znát a ke každé si vytvoříte osobní vztah, je to něco jako taková velká školní třída," směje se Jana Provazníková.

Jak sama zjišťuji, anglo-nubijské kozy, které na farmě v Krasolesí chovají, opravdu není těžké si oblíbit. Upoutají už svým vzhledem. Od podoby „klasické" bílé kozy, kterou ilustrátoři dětem nabízejí ve školních učebnicích, se její ango-nubijské kolegyně liší klabonosou hlavou a velkýma sklopenýma ušima.
„Kromě toho jejich zbarvení takřka nezná mezí – jsou bílé, krémové, hnědé, černé až po různě strakaté, třeba jako dalmatin," vypočítává Jana.

Mléko není kozinou skoro vůbec cítit

Kromě vzhledu podle chovatelky není těžké přijít na chuť ani jejich mléku. Řada lidí se jeho konzumace straní proto, že jim příliš nevoní. „Mléko anglo-nubijských koz ale není kozinou skoro vůbec cítit. Pokud je dobře vychlazené, tak to, že je kozí, podle vůně ani nepoznáte," upozorňuje Jana Provazníková.
Spolu s manželem Davidem se shodují, že i když cesta, na kterou se před téměř deseti lety vydali, není jednoduchá, neměnili by.
„Zvířata potřebují každodenní péči, takže na dovolené jsme nebyli, ani nepamatuji. Výroba a prodej mléčných produktů není nic jednoduchého, ale nás tahle práce baví se vším, co k ní náleží. A když lidem chutná, tak nás těší dvojnásob," shrnuje závěrem Jana Provazníková.

J. Provazníková, D. Kolman
– pocházejí z Prahy
– v Krasolesí na Pelhřimovsku původně pouze chalupařili, v roce 2004 tam založili kozí farmu a mlékárnu
– produkty z kravského a kozího mléka, které v Krasolesí vyrobí, nacházejí odbytiště především v Praze
– mají dvě dcery

Anglo-nubijská koza
Toto plemeno bylo vyšlechtěno na Britských ostrovech křížením indických a súdánských koz s anglickými mléčnými plemeny. Anglo-nubijské kozy se v Evropě úspěšně chovají také v Německu, Holandsku a Belgii. Mezi jejich hlavní přednosti patří vysoká dojivost a kvalita mléka. Dospělá koza nadojí ročně i přes tisíc litrů mléka o tučnosti až 4,5 procenta a obsahu bílkovin až 5 procent.
Zdroj: krasolesi.cz

Autor: Nela Kyselová

25.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení