Ten přerušil dlouhodobou nadvládu sousedního Humpolce, který se musel spokojit s druhým místem.

V Městu pro byznys je hodnocen podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. V obou hlavních kategoriích, které posuzují podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy, si nejlépe vedl právě Pelhřimov. „Máme ve městě dvě průmyslové zóny, jedna je už zcela zaplněna, v té druhé už je jen pár volných míst. Každoročně investujeme kolem 80 milionů korun na rozvoj kolem zón, do infrastruktury, komunikací a do kanalizací," řekl starosta vítězného Pelhřimova František Kučera.

Vlajkovou lodí byznysu je dlouhodobě firma Agrostroj, která zaměstnává přes dva tisíce lidí. Průměrný plat ve firmě se pohybuje kolem 28 tisíci korun hrubého.

„V současné době, kdy je nízká nezaměstnanost, má ohromný problém sehnat kvalifikované pracovníky. Proto firma uvažuje o bytové výstavbě, na kterou město poskytlo pozemky vedle jedné průmyslové zóny v lokalitě Polní dvůr.

Na druhém místě skončil Humpolec, který bodoval počtem firem a podnikatelů. Třetí místo obsadila Jihlava, která ostatní převyšuje především přístupem radnice. Především v otázce hospodaření a finanční stability města.