„Zvláště nás těší úspěch piva Bernard IPA. Děláme ho krátce, ale už získalo řadu ocenění,“ neskrýval nadšení vrchní sládek a generální ředitel Rodinného pivovaru Bernard Josef Vávra s tím, že jde o svrchně kvašené světlé pivo nezaměnitelného charakteru, svěží ovocné tóny kontrastují se silnější hořkostí a obsahem 5,6 procenta alkoholu.

Druhé oceněné pivo – Bernard jantarový ležák – má na svém kontě už více úspěchu. „Získalo už více než tři desítky cen. Z posledních deseti ocenění bylo osm nejvyšších,“ vyzdvihl Vávra.

„Jantarový ležák vyrábíme již od roku 1996 a stejně jako některá naše další piva je při stáčení obohaceno jemnými kvasnicemi, a proto dokváší podruhé přímo v lahvi. Charakterizuje jej příjemná hořkost v harmonii s jemnou karamelovou vůní a plnou chutí,“ popsal Vávra.

Kromě soutěži ve Frankfurtu Bernard boduje i ve Francii nebo třeba ve Španělsku. „Naše pivo vaříme s láskou. Úspěchy na mezinárodním poli nám ukazují, že se náš vytrvalý důraz na kvalitu surovin a tradiční výrobní postupy vyplácí doma i v zahraničí,“ dodal Vávra.