Ti, kteří každoročně míří do obchodů až po vánočních svátcích, se tedy mohou radovat. Letos se na některých místech dočkají až sedmdesáti procent.

Výprodeje nabízejí především obchody soděvy. Levněji pořídit ovšem lze ielektronika, obuv nebo hračky.

„Zlevněné zboží je určitě velkým lákadlem. Já osobně hodně často neodolám. Na povánoční výprodeje se každý rok těším, protože hlavně na oblečení se dá hodně ušetřit,“ podotkla Alena Staropražská.

Slevy vyvrcholí vnejbližších dnech

„Slevy se týkají sezónních věcí, jako například zimních bund nebo svetrů. Na vybrané zboží nabízíme třicet až padesát procent,“ informovala majitelka pelhřimovského obchodu soděvy Zdeňka Forejtová.

Sprvní vlnou výprodejů prodejci začínali už koncem prosince, ještě výraznějších slev se ovšem zákazníci dočkají vnejbližšíchdnech.

„Vsoučasné době máme zlevněné vybrané kusy dámského, pánského, ale idětského oblečení, a to opadesát procent. Od jedenáctého ledna budeme zlevňovat až osedmdesát procent,“ prozradila prodavačka vobchodě Takko Fashion Kateřina Coufalová.

Ivobchodním domě Prior, kde výprodej začal počátkem týdne, zákazníci mohou ušetřit až sedmdesát procent. „Slevy se týkají hlavně zimní obuvi a osedmdesát procent levnější jsou také hračky,“ uvedla prodavačka Hana Fridrichovská.