„Chtěli jsme ale nabídnout více než pouhé skladovací prostory. Naši partneři proto využívají nadstandardních služeb, od ubytovny či vykládací čety až po půjčovnu nářadí,“ vysvětlil spolumajitel průmyslového areálu Jaroslav Janeček fi losofi i společnosti Riverich.

Polovina budov měla namále

Společnost Riverich zahájila obnovu rozsáhlého komplexu hal v červenci roku 2005. Přitom stačilo málo a nebylo co oživovat. Za komunistického zřízení se s výraznějšími opravami šetřilo a stav továrny při převzetí tomu odpovídal. Prvního tři čtvrtě roku se jenom čistilo a odklízelo.
„Náklady na obnovu hal se blíží sedmdesáti milionům korun, dosud jsme utratili přibližně polovinu. Zrovna před chvilkou jsem ale mluvil se dvěma znalci, podle nichž stačilo ponechat areál v konkurzním řízení o rok dva déle a polovina budov by spadla,“ doplnil Janeček.

Každého neberou

Současnost areálu je o poznání světlejší, na Brunce se usadily se svými sklady kromě tří hračkářských velkoobchodníků další věhlasné fi rmy. Mezi nimi německý výrobce autodílů Flocktechnik, logistická společnost Servant či severský výrobce zahradní techniky Stiga. V lednu tam rozbil svůj hlavní logistický stan pro východní Evropu přední výrobce sportovních potřeb Blizzard.
„Areál se plní slušně předpokládáme, že do konce letošního roku bychom mohli obsadit až devadesát procent jeho kapacity. Nesháníme ale nájemníky za každou cenu,“ naznačil spolumajitel průmyslového areálu, že každý zájemce se do Brunky nedostane.