O tom, co všechno se chystá, jsme hovořili s architektem Luďkem Rýznerem z humpolecké společnosti OK Plan.
Můžete poodhalit, co všechno se při proměně vysloužilého baru na kongresové sídlo chystá?
Jedná se spíše o polyfunkční dům. Konferenční sál bude pouze jednou z jeho součástí. Počítá se s pronajímatelnými nebytovými prostorami, restaurací se špičkovou kuchyní. Chybět nebudou ani další kancelářské prostory, nadstandardní loftové bydlení stejně jako dlouhodoběji pronajímatelné apartmány včetně služeb hotelového typu. Samozřejmostí je fitness i welness centrum.
Na Humpolecku nyní vznikají hned tři co do účelu vpodstatě podobné areály. Co vede podnikatele k tomuto záměru?
Často jde o lidi, kteří se věnují jinému oboru. Sledují tím jednoznačně rozložení podnikatelských rizik. Navíc nemovitosti obecně i tento typ staveb u nás prozatím nejsou doceněné. Z toho pramení víra v ziskovost projektu hned od samého začátku.
Jak daleko vlastně pokročil záměr firmy MHA?
Společně s investorem se tomu intenzívně věnujeme půl roku. Nejpozději do konce ledna chceme podat žádost o územní řízení. První etapa výstavby by měla začít v roce 2009, pokud vše půjde dobře, dům by mohl být hotový o dva roky později.
Zároveň se ale hovoří o tom, že tento komplex výrazně pozmění tvář Havlíčkova náměstí. Je tomu skutečně tak?
Projekt počítá se čtyřpodlažní budovou, z níž vystupuje sedmipodlažní věž. Právě v ní vzniknou zmíněné mezonetové byty.
Zmínil jste řadu doplňkových služeb. Dostanou šanci zajít si třeba do posilovny kromě manažerů také lidé přímo z Humpolce?
Až tak konkrétní rozhodnutí jsme zatím neučinili. Spíše se ale počítá s navozením klubového prostředí známého z podobných pražských zařízení. To znamená, že lidé si koupí celoroční permanentku za několik tisíc korun a pak už záleží jen na nich, kterou službu využijí.