Lidé ze žirovnické masny si mohou levněji nakoupit. „V kolektivní smlouvě máme deset zvýhodnění. Snažíme se motivovat naše pracovníky k ještě lepším výkonům,“ řekl továrník Jan Prantl.
Seznam zaměstnaneckých výhod v lukaveckém Dřevozpracujícím družstvu čítá dokonce třicet položek.
Pelhřimovští úředníci si zase mohou zajet v létě na podnikovou chatu. „Každý zaměstnanec má osobní účet, z něhož čerpá peníze. Většinou se jedná o příspěvek na dovolenou či na upevnění zdraví,“ sdělil Jiří Matiášek z městského úřadu.

Zaměstnanecké výhody vybraných firem a institucí

Městský úřad Pelhřimov

– stravenky, osobní účet, z něhož lze čerpat příspěvek na dovolenou, vstupenky na kulturní akce, na upevnění zdraví, rekondiční cvičení či na penzijní připojištění, dále pracovní oděv a obutí, pobyt na městské chatě na Trnávce

Masný průmysl Jan Prantl Žirovnice

– příspěvek na závodní stravování ve výši 55 procent, svačiny za symbolický poplatek, soukromý nákup v závodní prodejně se slevou až 30 procent, svatební dar, den placeného volna navíc v případě úmrtí v rodině, padesátiprocentní příspěvek dětem zaměstnanců na letní rekreaci

IPC Plast Žirovnice

– příspěvek na závodní stravování ve výši 55 procent, příspěvek na penzijní fond zaměstnance, třináctý a čtrnáctý plat

Dřevozpracující družstvo Lukavec

– příspěvek na stravování, odměna při pracovním výročí, týden dovolené nad zákoník práce, peněžní odměna při dosažení 50 let věku a při odchodu do důchodu, příspěvek při narození dítěte, odměna dárcům krve při získání Janského plakety, sociální výpomoc v mimořádných situacích, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na životní pojištění, bezplatné zasílání peněz na účet, jednorázová sociální výpomoc při úmrtí zaměstnance, třináctý a čtrnáctý plat, očkování proti chřipce, příspěvek na dojíždění do práce a dalších 16 výhod (příspěvek na dovolenou, na kulturní a sportovní akce …)
 
Autoři: Michal Vítů, Petra Nováková