„Stávající nádraží je předimenzované a nevyhovuje trendům moderní dopravy. Vznikne proto úplně nové, které bude zaujímat asi polovinu současné plochy,“ popsala situaci Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva firmy ICOM transport.

Stará odbavovací hala se zbourá a místo ní vyroste nová, a to v zadní části nádraží. Přední část pozemku dopravní společnost prodá a na tomto místě vyroste objekt jednoho potravinového řetězce.

„V současné době se nacházíme ve stádiu těsně před vydáním stavebního povolení. Předpoklad zahájení stavby je konec letošního roku nebo začátek následujícího,“ doplnila Kateřina Kratochvílová.

Autobazary žijí v nejistotě

Nejistý osud čeká autobazary, které přímo sousedí s autobusovým nádražím, a které stojí na pronajatých pozemcích společnosti ICOM transport.

„Zatím pouze čekáme na nějaké konkrétní informace. Ve smlouvě totiž máme několikaměsíční výpovědní lhůtu, kterou bychom využili na přestěhování,“ uvedl vedoucí autobazaru Pavel Kovář.

„Už před nějakou dobou se ke mně donesly neoficiální informace od společnosti ICOM, že bychom si měli hledat nové prostory. Je jen otázkou času, kdy se budeme stěhovat, protože současné místo je pro nás v budoucnu nedostačující i z hlediska velikosti,“ dodal Kovář s tím, že vhodnější lokalitu už mají vyhlédnutou.

Problémy s dopravou

Reakce občanů na tento záměr jsou různé. Pro většinu dojíždějících lidí z regionu znamená vidina nového obchodního domu především představu snadnějšího nakupování.

„Já osobně bych to přivítala a docela by mi to vyhovovalo. Jsem z Čelistné, a když jedu do Pelhřimova nakupovat, nemusela bych se trmácet do města a obchod bych měla přímo na nádraží,“ uvažovala Jaroslava Koželuhová.

Naopak pro drobné prodejce z okolních obchodů by nový obchodní dům mohl znamenat značné komplikace. Nehledě na to se spousta lidí obává velkého dopravního zatížení.

Po zprovoznění obchodu bude u nádraží velký pohyb automobilů a musí se vyřešit jejich bezproblémové najíždění.