Původně pivovar připravoval oslavy na 26. a 27. března, kvůli nouzovému stavu v zemi a opatřením proti šíření koronavinové nákazy akci pro veřejnost zrušil. „V původním termínu bude oslava opravdu jen v rodinném kruhu. Větší oslavu uspořádáme, až to situace umožní. V tuto chvíli hlavně všem přejeme pevné zdraví a hodně sil,“ vzkázala nejen pivařům jednatelka pacovského minipivovaru Vladislava Němcová.

O novém termínu zatím mluvit nechce, jako první náhradní varianta se nabízí spojit oslavy narozenin pivovaru s desátým ročníkem tradičních Pacovských pivních slavností s oblíbeným kulturním programem, které připravuje minipivovar na sobotu 23. května. „Narozeniny ale můžeme klidně oslavit dodatečně i v létě,“ připustila Vladislava Němcová.

Za větší problém než odklad oslav považuje v tuto chvíli důsledky dopadu koronavinové krize na celý segment malých pivovarů a minipivovarů. „Ti, kteří byli odkázáni především na prodej piva ve vlastních restauracích, nebo na sudové pivo vůbec, jsou v tuto chvíli hodně ohroženi. My se snažíme prodávat pivo přes okénko a dokážeme ho zájemcům na základě telefonické objednávky i dovézt, ale jednoduché to v současnosti minipivovary nemají,“ poznamenala k současné situaci Vladislava Němcová.