V tamní Průběžné ulici vedle supermarketu Billa nyní vzniká zcela nové obchodní centrum. Pelhřimovští a návštěvníci města tak budou mít zase o něco pestřejší výběr při nakupování. Některým z nich se ale budování nových obchodů v Pelhřimově nelíbí a už vůbec nesouhlasí 
s jejich výběrem.

„Kdyby tam radši postavili něco, co tu ještě nemáme, třeba něco pro děti," okomentovala momentální situaci ohledně budování nových obchodů u supermarketu Billa Zdeňka Vepřovská ve facebookové skupině věnované Pelhřimovským, kde se v posledních dnech na toto téma rozpoutala poměrně živá diskuse.

Kolem výstavby nových prodejen v Pelhřimově se ale mluvilo už v roce 2011. „Se stavbou jsme začali zhruba před třemi lety, ale protože pak nebyli uživatelé, stavbu jsme museli pozastavit," vysvětlil důvod zdržení výstavby obchodního centra hlavní projektant stavby Jan Hyliš.

Na prostranství vedle pelhřimovského supermarketu Billa budou moci zájemci nakupovat v pěti nových prodejnách. Otevřít by tam měly obchody s elektronikou, hračkami a papírnictvím, drogistickým zbožím, textilem a domácími potřebami.

Tam, kde toto téma lidé na Facebooku probírají, si většinou stěžují na to, že v Pelhřimově už je prodejen tohoto typu dost. „Fakt bude potřeba další obchodní centrum? No nevím, v Pelhřimově už je dost obchodních domů," okomentoval článek týkající se tohoto tématu na facebookové stránce Pejr.info František Černý.

Podobný názor na věc má také pelhřimovský starosta František Kučera. „Osobně si myslím, že v Pelhřimově nejsou další obchody potřeba. Nákupních možností tu lidé mají dostatek," sdělil starosta.

Mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová dodala, že se nejedná o pozemek města, které tak do věci nemůže zasahovat.
V nových obchodech, které zanedlouho vzniknou v právě budovaném obchodním centru, se rozhodně neobjeví sortiment zaměřený na potraviny. „Jednám se supermarketem Billa. Jednou z podmínek, které máme stanovené je, že v obchodním centru nevznikne obchod zaměřený na potraviny," informoval o určitých podmínkách stavby Jan Hyliš.

Dodal také, že se čtyřmi nájemci obchodů, které v budoucnu v Pelhřimově vyrostou už má stanovené veškeré podmínky, ještě však prý ladí cenu. Poslední nájemce je ještě v jednání.

Na staveništi vedle již zmíněného pelhřimovského supermarketu dělníci momentálně pracují na vybudování inženýrských sítí. V posledních dnech se ale zaměřují i na hrubé terénní úpravy.

Špatné počasí

Hlavní projektant stavby Jan Hyliš také dodal, že dnes mají na staveništi kontrolní den. „Tento den máme vždy jednou týdně, kdy se zkontroluje průběh prací. Musím říci, že zatím jde práce na výstavbě nového obchodního centra dobře a podle plánu. Akorát nám teď počasí moc nepřeje," popsal, jak se práce na staveništi vyvíjí Jan Hyliš.

V nové lokalitě by kromě obchodních prostor mělo vyrůst i nové parkoviště. „U nového centra vznikne dvaačtyřicet parkovacích míst," dodal Hyliš. Díky vybudování nové obchodní zóny přibudou v Pelhřimově i nová pracovní místa.

„Myslím, si, že Pelhřimov je pro to dobrá lokalita. Navíc je tu malá nezaměstnanost. Předpokládám, že v obchodním centru vedle supermarketu Billa vznikne zhruba patnáct až dvacet nových pracovních míst," odhadoval, kolik lidí zde v budoucnu bude moci získat zaměstnání, projektant Hyliš.

Dost obchoďákům

Tento fakt vítá i Lukáš Vacula. „Nová pracovní místa pro zhruba čtyřicet lidí nejsou k zahození. Jen si prosím řekněme dost obchodním domům," přidal komentář pod již zmíněný článek na facebookové stránce Pejr.info Lukáš Vacula.

Stavba nového obchodního centra v Pelhřimově by měla být dokončena na přelomu srpna a září tohoto roku.