Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kozel odměnil nejlepšího fachmana Pelhřimovska

Pelhřimov – Šikovný restaurátor Jaroslav Benda vyhrál pivo na rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy naši čtenáři

26.9.2011
SDÍLEJ:

Šikovný restaurátor Jaroslav Benda vyhrál pivo na rok zdarma. Foto: DENÍK

Motto: „Respektovat svěřenou památku, mít potřebnou míru pokory a nepřeceňovat své síly.“

Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Pelhřimovska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům z Pelhřimovska najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Největší přízni čtenářů se v hlasování těšil pelhřimovský restaurátor Jaroslav Benda, který už více než čtyřicet let vrací ztracený lesk a krásu památkám nejen na Pelhřimovsku.

Zasloužil se o zvelebení hlavního oltáře v pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje, dále restauroval polychromovaný strop a část malby na zdi v Husově domě v Kostnici, podílel se i na renovaci reprezentačních místností kanceláře prezidenta republiky na Pražském hradě, restauroval rovněž oltář svatého Zikmunda v katedrále svatého Víta na Pražském hradě a podílel se i na zlacení kopule budovy Národního muzea.

Na Jaroslavu Bendovi nás zaujala především poctivost a preciznost, se kterou přistupuje ke své práci a zákazníkům. Toho si všiml i Josef Klaus, který obdivuje právě již zmíněný restaurovaný oltář v pelhřimovském kostele svatého Bartoloměje, a proto Bendu do soutěže nominoval a také ho těší, že právě jeho „kůň“ v klání o nejlepšího fachmana Pelhřimovska zvítězil.

Restaurátor Benda jako odměnu od Velkopopovického kozla získal pivo na rok zdarma. Jak s výhrou naloží? „Něco vypiju sám a samozřejmě se podělím i s rodinou a přáteli,“ usmívá se Benda.

A co říká na to, že se právě on stal nejlepším fachmanem Pelhřimovska? „Je to pro mě velká pocta a musím poděkovat všem, kdo mi dali hlas. Je vidět, že lidé se o zrestaurované památky ve svém okolí zajímají a jejich osud jim není lhostejný,“ říká Benda.

26.9.2011
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení