Odborná porota největší gastronomické soutěže Great Taste, která má celosvětový věhlas nejdůvěryhodnější soutěže jídla a pití, hodnotila celkem 12777 produktů ze 106 zemí světa. Potvrdit kvalitu produktu se rozhodli také majitelé Farmy Poříčí, kteří do soutěže přihlásili Kapří paštiku a za její chuť získali od porotců jednu hvězdu. „Netroufali jsme si odhadnout, jestli v soutěži uspějeme, protože konkurence malých producentů je obrovská a také produkt z kapra je dost česká záležitost. To, že výrobek z kapra uspěl mezi lososi a jinými mořskými rybami a ještě k tomu ve Velké Británii, je důkazem dobře odvedené práce,“ řekl Martin Plachý spolumajitel rodinné Farmy Poříčí.

Na základě hodnocení poroty mohou výrobky získat jednu, dvě nebo tři hvězdy. K produktu z již zmíněné farmy porota mimo jiné uvedla, že na Kapří paštice ocenila pikantní uzenou chuť bez kostí, lehkou a nadýchanou strukturu nebo čerstvou chuť, které nechyběla hloubka.

Cena Great Taste je často přirovnávána k filmovým Oscarům a uděluje ji britská organizace The Guild of Fine Food. Soutěž je určena malým výrobcům z celého světa. Porota, která letos čítala 144 členů, je složená z odborníků na gastronomii od uznávaných kuchařů, restauratérů až po gastronomické novináře.

Rodinná Farma Poříčí podniká v hospodářství a gastronomii dvacet let. Maso na výrobu paštik pochází z rybníků ve vyšší nadmořské výšce, protože právě ta zaručuje kvalitu rybího masa a má podstatný vliv na výslednou chuť produktu. Paštika je bez kostí a bez chemických přísad, obsahuje pouze maso z uzeného kapra obecného, smetanu, olej, koření a sůl.