Tak reagoval na dvojnásobný úspěch Rodinného pivovaru Bernard Humpolec jeho mluvčí Zdeněk Mikulášek bezprostředně po vyhlášení výsledků krajského kola soutěže nejlepších firem a živnostníků. Humpolecký pivovar se v kategorii Vodafone Firma roku 2015 umístil na druhé příčce, a navíc ovládl kategorii Vodafone Odpovědná firma roku 2015.

Letošní ročník soutěže, jenž skončil slavnostním vyhlášením výsledků ve středu večer v humpoleckém fabrika hotelu, byl ve znamení především silné konkurence v každé ze tří vyhlašovaných kategorií, což ostatně pocítili hlavně samotní členové odborné poroty. „Nebylo to vůbec lehké rozhodování, ale nakonec jsme se po dlouhé debatě na vítězi téměř jednomyslně shodli," uvedl porotce Petr Peroutka z firmy Vodafone. Porotkyně Pavlína Dokulilová z České spořitelny doplnila, že ji osobně překvapila velká rozmanitost a vysoká kvalita soutěžících.

Firmou roku se nakonec stala společnost Dvořák – svahové sekačky z Kyjova na Havlíčkobrodsku, která se může pochlubit vlastním patentem, s nímž dokázala vyřešit problém, který se do té doby zdál neřešitelný. „Nesnažíme se dodávat jen levnější stroje na stávající trh, ale vytvořili jsme nový systém údržby nepřístupných ploch, který do té doby neexistoval. Zákazníkům jsme otevřeli oči a ukázali jim, že mohou udržovat i takové pozemky, u kterých by je to jinak ani nenapadlo," zmínil k vítězství majitel firmy Lubomír Dvořák.

Sekačkám z Havlíčkobrodska dýchal na záda humpolecký pivovar, který kromě stříbra v této kategorii získal uznání jako odpovědná firma roku. „Firma má velmi dobře propracovaný systém komunikace, spolupráce a odměňování zaměstnanců. Za zmínku stojí i nízká fluktuace, která se každý rok pohybuje okolo pěti procent," nastínil, v čem spočívá tajemství úspěchu humpoleckého pivovaru, Petr Peroutka.

Nízká fluktuace těší i samotné zástupce pivovaru. „Zaměstnanci, kteří u nás pracují dlouhodobě, jsou spokojení, proto u nás zůstávají. A díky tomu se daří i obchodu. Meziroční nárůst je kolem patnácti procent, a i když je práce stále náročnější, lidé neodcházejí. To nás velice těší," komentoval Mikulášek 
a prozradil, že on sám pracuje v pivovaru patnáct let.

Kategorii Česká spořitelna Živnostník roku 2015 ovládla Valérie Pelikánová z Ostrova nad Oslavou, která vyrábí a prodává bylinné a ovocno-bylinné čaje.

Krajské kolo

Vodafone Firma roku 20151. DVOŘÁK – svahové sekačky (Kyjov)
2. Rodinný pivovar Bernard (Humpolec)
3. Podzimek a synové (Třešť)

Česká spořitelna Živnostník roku 20151. Valérie Pelikánová – výroba a prodej bylinných čajů (Ostrov nad Oslavou)
2. Marie Cejnková – výroba a prodej lahůdek (Jihlava)
3. Jaromír Láznička – stavba kachlových kamen a krbů (Měřín)

Vodafone Odpovědná firma roku 2015Rodinný pivovar Bernard (Humpolec)