VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hendrych: Úspěch Fabrika hotelu je také úspěchem Humpolce a firem

Humpolec – První narozeniny nedávno oslavil architektonicky originálně řešený Fabrika hotel v Humpolci. Za svou existenci už stihl posbírat tři významná ocenění v odborných soutěžích.

27.4.2013 2
SDÍLEJ:

Titul v soutěži Top Invest 2012 je pro Fabrika hotel už třetím oceněním. Foto: Archiv hotelu

Loni se stal Stavbou roku 2012 a umístil se na 3. místě v kategorii Hotely v soutěži Best of Realty (Nejlepší z realit). V úterý se pak zástupci hotelu vydali do Brna, aby převzali titul Nejlepší investice soutěže Top Invest 2012. Nechyběl mezi nimi ani humpolecký rodák Petr Hendrych (44), majitel investorské společnosti MHA, kterého jsme se zeptali.

Jak porota Top Invest 2012 zdůvodnila titul Nejlepší investice právě Fabrika hotelu?
V této soutěži byly oceněny hlavně přínosy našeho projektu, což je tedy ekonomická návratnost, promyšlený energetický koncept, díky němuž je hotel energeticky téměř soběstačný, dále celková smysluplnost projektu, architektura, přínos pro region a společenský význam. Důležité je i to, že hotel byl vybudován bez jakýchkoliv dotací, jen s bankovním úvěrem.

Majitel MHA Petr Hendrych. Hotel se loni stal Stavbou roku 2012. Jaký význam pro něj mají tyto úspěchy?
Zúčastnili jsme se i krajské soutěže Stavba Vysočiny, kde jsme ocenění nezískali. Paradoxně jsme uspěli až v celostátní Stavbě roku. Díky tomu získal hotel větší prestiž. Jezdí sem noví turisté včetně těch, kteří se o tyto stavby zajímají odborně. O hotelu se píše v odborných kruzích a roste jeho publicita. Dokonce i studenti architektury z Českého vysokého učení technického v Praze nás žádají o uvolnění části projektové dokumentace pro své inženýrské práce. Úspěch v soutěži Top Invest 2012 pak stvrzuje správnost investice do hotelu. Zvyšuje se samozřejmě i tržní hodnota nemovitosti. Velký význam má ocenění i pro samotné město. Starosta Jiří Kučera hovořil o tom, že je to signál pro další investory, že evidentně není třeba se obávat investic na malém městě.

Fabrika hotel je velmi moderní stavba, která se nemusí líbit každému. Liší se nějak vaše původní představy o podobě hotelu od jeho realizace?
Je pravda, že na začátku projektu někteří lidé s rozpaky pochybovali, zda má smysl takovou budovu vůbec stavět. Co se týká nás, z hlediska stavby jsme do detailu splnili vše, co jsme si předsevzali. Překvapil nás zájem o hotel, ale nelze usnout na vavřínech. Chyby rozhodně vnímáme, ale snažíme se je postupem času eliminovat.

Co je klíčové v provozu hotelu?
Provoz takového areálu je hodně náročný. Občas býváme porovnáváni se špičkovými hotely v Praze, ale je důležité si uvědomit, že tyto hotely fungují už třeba deset let a my teprve rok. Nejnáročnější je provozování kuchyně. Nároky zákazníků rostou a s nimi i gastronomická gramotnost. Od začátku jsme věděli, že chceme vařit zdravě, poctivě a podporovat zdravý životní styl, proto jsou naše potraviny sezonní, v bio kvalitě, většinou od místních zemědělců, a proto také je naše restaurace nekuřácká. Samozřejmě se tento přístup nemusí zamlouvat všem.

Jaké máte s Fabrika hotelem plány do budoucna?
Nyní už máme vyprojektovanou střešní terasu. Dále bychom rádi rozšířili kapacitu hotelu a chceme také vybudovat prostor pro in-door aktivity. Nekončíme ani se soutěžemi. Chceme se teď zapojit do těch gastronomických. Usilujeme o to, abychom se dostali na prestižní Maurerův seznam restaurací.

Historie a nabídka hotelu
Na místě objektu stával zábavní klub Fabrika bar a předtím skutečná továrna, z níž pak zůstal jen komín. Při revitalizaci města posléze vznikl projekt Fabrika hotel. Stavbu navrhovalo humpolecké studio OK Plan architects. Zpočátku se mělo vybudovat jen konferenční centrum pro školení firem, ale nyní s ním jde ruku v ruce restaurace i ubytování. Fabrika hotelu přeje výhodná poloha Humpolce u dálnice, mezi Brnem a Prahou. V areálu se kromě školení konají charitativní akce s MHA a humpoleckým Klubem podnikatelů, který vede Milan Dočkal. Díky spolupráci Fabrika hotelu, společnosti MHA, města Humpolec i dalších humpoleckých podniků se naskytly nové možnosti a příležitosti pro místní firmy a zvýšila se i prestiž Humpolce jako Města pro byznys. Kromě kongresového centra, pokojů a restaurace je v hotelu i wellness studio s širokou nabídkou možností k relaxaci. 

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

27.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Volební turistika je tady: Mladí přijeli pro důkaz, že volili v nejmenší öbci

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Bohdalín – Na obecním úřadu v Bohdalíně na Pelhřimovsku pokračují volby bez problému. Jeden tamní obyvatel si však spletl občanský průkaz s průkazem řidičským.

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení