Když vstoupíte do rynárecké Galerie kůže Blanky Mudrové, vaše srdce zaplesá. Tedy, hlavně pokud jste žena. Na své budoucí majitelky tam totiž čeká nepřeberné množství ručně vyráběných kožených kabelek nejrůznějších druhů a barev. Důvodem, proč jsem do koženého království Blanky Mudrové zavítala je, že chceme společně sVelkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana Pelhřimovska, kterého pak Kozel odmění za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt.


Tip na Blanku Mudrovou nám zaslala Lenka Knězů, které se její tvorba velmi líbí. „Byla jsem na jedné její výstavě kožených obrazů, které mě velice zaujaly. Paní Mudrová je velice šikovná a její tvorba si jistě zaslouží pozornost,“ vysvětluje Lenka, proč Blanku Mudrovou nominovala.

Vrynárecké dílně pod rukama Blanky Mudrové už více než dvacet let ale nevznikají jenom originální kabelky, peněženky, pánské aktovky a další kožená galanterie, ale i již zmíněné originální kožené obrazy, které Mudrová vytváří jako jediná vrepublice.

Největší odměnou za práci je pro Blanku Mudrovou to, že její zákazníci jsou spokojení a rádi se kní vracejí. Své ocenění komentuje slovy: „Moc si toho vážím. Řemeslníka vždycky potěší, když jeho práci někdo ocení,“ říká Mudrová.

Největší odměnou za dobře vykonanou práci je pro Blanku Mudrovou odpočinek na chalupě vKrkonoších, kde se může věnovat své zálibě – malování.

Řeč přišla i na to, jaké je tajemství jejího úspěchu. Prozraďte, co podle Vás děláte lépe než ostatní?
„Kladu důraz na to, aby každý předmět, který vyrobím, byl originál. Samozřejmostí je pro mě i pečlivá a poctivá práce, což každý, kdo si potrpí na kvalitní výrobky, jistě ocení.“

Na co se nejvíc těšíte po dni plném práce?
„Těším se hlavně na to, že si odpočinu a načerpám síly na další pracovní den. Také si ráda dopřeji skleničku dobře vychlazeného Kozla.“