Černý ležák je už tradičně nejúspěšnějším pivem rodinného pivovaru Bernard. „Má už bezmála devadesát ocenění z celého světa, z toho sedmatřicet zlatých medailí a prvních míst. Přikládáme to jeho výrazné chuťové odlišnosti, která se líbí jak zákazníkům, tak odborníkům. Je to prostě jiné tmavé pivo,“ vyzdvihl vrchní sládek Josef Vávra.

Tím však úspěšnost Bernarda na světové soutěži nekončí. Další zlatou medaili si totiž odneslo nealkoholické pivo Bernard s čistou hlavou. „Chuťově je téměř k nerozeznání od piva alkoholického. Příjemně hořkou chuť piva, výraznou chmelovou vůni a bohatou pěnu získává díky výrobnímu postupu,“ popsal Vávra.

Úspěšnou řadu pak zakončili Jantarovým ležákem, který ve své kategorii získal stříbrnou medaili. „Pro toto pivo je charakteristická příjemná hořkost v harmonii s jemnou karamelovou vůní a plnou chutí. Při stáčení ho obohacujeme jemnými kvasnicemi a to pak podruhé dokváší přímo v lahvi,“ dodal Vávra.

Porotci mezinárodní soutěže The Concours International de Lyon ochutnali více než sedm a půl tisíce piv, lihovin a vín z celého světa. Piva se hodnotila v celkem šedesáti kategoriích.