Zoltán Demján, pokořitel několika himálajských osmitisícovek po svém dědovi, prvorepublikovém bankovním úředníkovi, zdědil ručně dělaný skleněný půllitr. „Když mi Standa Bernard přivezl ochutnat pivo, oplatil jsem radost a džbánek po dědovi jsem mu daroval,“ přemítal Demján.

Tak začala cesta k nové sklenici na pivo Bernard. „Nápad, že bychom podle toho pěkného džbánku mohli udělat novou sklenici na naše pivo, přišel ihned,“ řekl spolumajitel rodinného pivovaru Stanislav Bernard.

Vznikl tak zcela originální a na trhu unikátní džbánek na pivo blížící se uměleckému artefaktu. „Osobně mám nejlepší pocit nejen z dokonalé optiky, ale především z decentního embosovaného loga, které na rozdíl od mnohdy složitých reklamních potisků působí elegantně, až aristokraticky,“ pochvaloval si přední český designér Rony Plesl, kterého Rodinný pivovar Bernard oslovil ke spolupráci.

Lidovec Josef Klement (vpravo) se v druhém kole utká se sociálním demokratem Michalem Šmardou.
Druhé kolo senátních voleb začalo. Volbu drive-in využilo padesát lidí

Nový džbánek pivovaru Bernard dostal jméno po původním majiteli předlohy, a to Karol Maier. „Džbánek má krásný, čistý, soudkovitý tvar. Je to bytelný, ale elegantní půllitr, pořádný kus kvalitně zpracovaného skla, skvěle pasuje k vyvážené chuti a plnosti našich piv,“ zhodnotil novinku Stanislav Bernard.

Zadavatel, designér a výrobce se společně museli vypořádat s mnoha technickými problémy. Bylo nutné kompletně přetvořit konstrukci původního vzoru, který byl vyroben ručně a foukáním, dnes se sklo v sériích lisuje. „Přestože se jedná o redesign sto let starého vzoru, zrodil se prakticky zcela nový džbánek,“ dodal Rony Plesl.

Z nových sklenic Karol Maier se milovníci zlatavého moku mohou napít v hospodách a restauracích s pivem Bernard. Ke koupi jsou v e-shopu a značkových prodejnách.