Jeho provozovatelem bude síť Stop.Shop. První práce na stavbě začnou nejdéle do měsíce. „Máme vydané územní rozhodnutí. Předpokládám, že do měsíce začneme s úpravou povrchů. Příští rok na jaře, nejpozději v létě by mohlo být nákupní centrum otevřeno,“ nastínil aktuální fázi příprav hlavní projektant stavby Jan Hyliš.

Elektro, lékárna, hračky i drogerie

V novém nákupním centru by měly vzniknout nové prodejny s elektronikou, hračkami, drogistickým zbožím a neměla by chybět ani lékárna.
„Zatím jsou všichni potencionální nájemci v jednání. Uvidíme, jak vše dopadne,“ uvedl Hyliš. Obchodníci, kteří mají nedaleko Billy své prodejny, se konkurence neobávají. „Máme zavedený obchod a s ním i sortiment. Naši zákazníci jsou vesměs stálí,“ konstatoval jeden z prodejců, který sídlí na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Lidé zbudování nového obchodního centra vesměs vítají. „Myslím si, že konkurence místním krámům neuškodí. Přijde mi, že je tu hodně obchodů s oblečením, takže pokud nabídka bude jiná, bude to jenom dobře,“ komentovala včera Jana Novotná z Pelhřimova.

Hana Kučerová z Humpolce k tomu dodala: „Záleží na typu obchodů. Pro zákazníky je to určitě dobré, ale pro drobné obchodníky nikoliv. Hodně bude záležet na sortimentu a cenách, protože velké obchodní řetězce jsou pro obchodníky velkým konkurentem. Místo mi nepřijde špatné, protože je to hluchá zóna. Například u nás v Humpolci máme velký výběr obchodů, které nabízejí potraviny. Osobně mi tam chybí třeba kvalitní obuv.“

V nové lokalitě by kromě obchodních prostor mělo vyrůst i nové parkoviště. „Projekt počítá s jeho zbudováním podél řeky. Myslím si, že pro obyvatele Pelhřimova je to další dobrá varianta výběru. Budou si moci vybrat, kde co nakoupí,“ pronesl hlavní projektant stavby.

Příliv zákazníků a vysoký obrat

Koncept společnosti Stop.Shop. je strategicky a technicky promyšlený až do posledního detailu, od velikosti obchodních prostorů přes mix nájemců až po parkovací místa. Každý detail sleduje jasný cíl – příliv koupěschopných zákazníků. Společnost v minulosti například realizovala projekty nákupních center v Hranicích, Příbrami, Žatci či Znojmu.