Prázdniny nepřejí koupání a ležení u vody, a tak lidé využívají dovolených k poznávání krás české vlasti, z čehož těží i ubytovatelé.

To potvrdila také ředitelka pelhřimovského Hotelu Slávie Monika Suchánková. „Všechny pokoje máme obsazené. Musím říct, že máme letos lepší sezonu než vloni, i když je paradoxně horší počasí. Lidé se nemohou koupat, tak vyrážejí poznávat památky, a to často i na víc dní,“ sdělila Suchánková.

Rezervace neruší

Letošní sezonu si pochvaluje také majitel černovického Hotelu Mlýn Ladislav Musil. „Máme plno a pokud bychom měli dvojnásobnou kapacitu pokojů, tak bychom ji také naplnili,“ řekl spokojeně Musil.

Jak dodal, rezervace hosté neodříkají příliš často. „Pokud bych to měl převést na procenta, tak za sezonu musíme stornovat nejvýš deset procent objednávek a většinou to není kvůli počasí,“ popsal Musil.

Nabídnout vyžití

To potvrdil i Radek Švaříček, provozní Penzionu Karásek v Počátkách. „Pokud lidé ruší rezervaci ubytování, tak většinou z vážných osobních nebo pracovních důvodů. Vliv počasí v tomto ohledu nehraje příliš velkou roli, pokud hotel či penzion hostům dokáže nabídnout vyžití i v případě uplakaných dnů,“ míní Radek Švaříček.

Ani v počáteckém penzionu pokoje nezejí prázdnotou. „Až na jeden máme všechny obsazené, takže jsme spokojeni,“ mnul si ruce provozní Švaříček.