„Potřebujeme začít stavět co nejdříve. Máme zatím povoleno provádět hrubé terénní úpravy. Až územní rozhodnutí nabude právní moci, což by mělo být za několik dnů, zažádáme o stavební povolení,“ přiblížil situaci hlavní projektant stavby Jan Hyliš.

Nejzazší termín dokončení je duben

Pokud vše půjde dobře, doufá, že stavět začnou v září nebo v říjnu. „Počítáme s dobou výstavby v délce pěti měsíců, ale bude záležet na počasí. V případě zdržení by nejdéle do dubna mohlo být hotovo,“ doplnil projektant.

O plánovaných obchodech slyší poprvé Marcela Kubátová z Pelhřimova. „Je to pro mě novinka. A možná to považuji i za trochu zbytečné, když už máme jedno velké obchodní centrum u Kauflandu, kam jezdí velké množství lidí. Ale ti, co bydlí blízko Billy, jej asi ocení,“ podotkla na adresu nových obchodů.

Informace o centru se ještě nedostala ani k Šárce Lysé, která bydlí od místa stavby nedaleko. „O prodejnách jsem doteď nic nevěděla. Vzhledem k tomu, že mám malou neteř a synovce, myslím, že budu navštěvovat hlavně prodejnu hraček. Pak se také možná podívám do drogerie, ale lékárna v těchto místech tolik potřeba není. Jednu máme blízko v Nádražní ulici,“ vyslovila svůj názor na plánovanou stavbu obyvatelka Pelhřimova.

Dominika Dufková